פרסום ראשון: הרב פינטו הגיש בקשה לחנינה

לחדשות 10 נודע כי חודשיים בלבד אחרי שהחל לרצות את מאסרו, הגיש הרב לבית הנשיא בקשה לשחרורו בשל מצבו הבריאותי. גורמים משפטיים העריכו כי משרד המשפטים יתנגד לבקשה

חודשיים בלבד אחרי שהחל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו, הרב יאשיהו פינטו מבקש לצאת לחופשי. לחדשות 10 נודע היום (שלישי) כי הרב שהורשע במסגרת עסקת טיעון במתן שוחד לקצין המשטרה תת-ניצב אפרים ברכה ובשיבוש הליכי משפט, הגיש בקשת חנינה לבית הנשיא. על פי הפרטים שהגיעו לחדשות 10, בבקשה נימק פינטו כי יש לחנון אותו בשל מצבו הבריאותי.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה פינטו מציג את בעיותיו הבריאותיות כנסיבות להקל עמו. פינטו החל בפברואר האחרון לרצות בכלא ניצן את שנת המאסר שנגזרה עליו. גם אז מצבו הבריאותי של פינטו ליווה את כניסתו לכלא אחרי טען הרב כי אינו חש בטוב ומסר כי הוא בדרכו לבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים, אולם הוא לא התייצב שם. בסופו של דבר הוא הגיע חצי שעה לאחר המועד שנקבע.

 

בעקבות הגשת בקשת החנינה לבית הנשיא, אמרו היום גורמים משפטיים לחדשות 10 כי ההערכה היא שבמשרד המשפטים יתנגדו להסכמתו של הנשיא, ראובן (רובי) ריבלין, לבקשתו של פינטו לשחרור מוקדם.

 

בתוך כךף לחדשות 10 נודע כי במידה ובקשת החנינה אכן תידחה, הרב פינטו צפוי להגיע לבית משפט השלום בירושלים בחודש ספטמבר הקרוב במדי אסיר על מנת למסור עדות בפרשת "חזון ישעיה", הפרשה עליה, כביכול, ביקש מידע מתת ניצב אפרים ברכה.

 

בפרשה זו הוגש כתב אישום נגד אברהם ישראל, שייסד ועמד בראש העמותה, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, איסור הלבנת הון ודיווח בלתי נכון, גניבה בידי מנהל, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ושיבוש מהלכי משפט. על פי כתב האישום, ישראל הציג נתונים מוטעים לתורמי העמותה כדי להסוות את מצבה הכלכלי והעביר כספים שנתרמו לידיים פרטיות. גם הרב ישעיהו פינטו מוזכר בכתב האישום כמעורב בעבירות, אך התיק נגדו נסגר בשל חוסר ראיות.