היזם המקורב לדרעי: "ידע שכשיחזור לפוליטיקה, יחפשו אותו"

בלעדי • יזם הנדל"ן הירושלמי שמעורב בעסקי משפחת דרעי ונחקר במשטרה סיפר בשיחה עם חדשות 10 על התנהלותו הכלכלית של שר הפנים. "אתה יודע מה? נתן לאחיו בחינם. נגיד שככה - מה קרה?" לפרשה התייחס גם יריבו של דרעי, אלי ישי: "אין שמחה לאיד"

"אתה יודע מה? נתן לאחיו בחינם. נגיד שככה - מה קרה?" עוד לפני שהתייצב לחקירה במשטרה במסגרת הפרשה שבמרכזה שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, התייחס בשיחה עם חדשות 10 יזם נדל"ן ירושלמי המקורב לשר לחשדות. בהקלטה שפורסמה הערב (רביעי) שפך האיש, שהיה בקשרים עסקיים עם משפחת דרעי, אור על התנהלותו הכלכלית של השר.

 

"הוא (אריה דרעי) רוצה לצאת מהתיק הזה בגלל שהוא נכנס .. חזר לפוליטיקה והוא לא רצה שיהיה לו את כל הבלגן הזה על הראש", אמר היזם שנחקר אתמול במשך ארבע שעות במשטרה. "הוא ידע טוב מאוד שברגע שהוא חוזר לפוליטיקה, יחפשו אותו בכל דבר. זו הבעיה עם החקירה הזאת. השאירו לכל עיתונאי זמן ונושאים להתעסק איתם".

 

האיש, לדברי מקורביו, אמר בעבר שאם יספר את כל מה שהוא יודע על דרעי, מנהיג ש"ס יסתבך בצרות. העובדה שהעבירות המיוחסות לדרעי נמצאות ברף הפלילי הגבוה, הופכת את היזם לדמות מפתח.

 

אולם בשיחה עם חדשות 10, הוא אמר ביחס להערכות על החשדות נגד דרעי: "אתה יודע מה? נתן לאחיו בחינם. נגיד שככה - מה קרה? אני יודע שמתנה לקרוב פטורה ממס ולכן גם אם זה היה בחינם, זה פטור לגמרי. אגיד לך יותר מזה: אם הוא ייתן מתנה לאחיו, קרה משהו? אה. מה יש לחקור? הוא קנה - דווח, הוא מכר - דווח".

 

מצעד הנחקרים בפרשה המשיך גם היום. בין היתר, זה היום השני שהגיע לחדרי החקירות אחד האנשים המקורבים ביותר ליו"ר ש"ס. לצדו צפויים להיחקר בפרשה גם בתו וכן יזמי נדל"ן ירושלמים נוספים. שר הפנים עצמו טרם זומן לחקירה, אולם דרעי ככל הנראה יגיע בקרוב גם הוא למסור את גרסתו לחשדות נגדו.