הדר כהן ז"ל, מג"ב

הסייען למחבלים משער שכם: "המחבלים ביקשו ממני לתת להם את הרובה שלי"

פרטים ראשונים מתגלים היום (ראשון) מחקירתו של הסייען למבצעי הפיגוע בשער שכם בירושלים, בו נהרגה לוחמת מג"ב הדר כהן. בחקירתו אמר החשוד בסיוע, בלאל אבו-זיד, לשוטרים: "הם רצו שאפרסם את צוואתם, ואדאג שייקברו אחד ליד השני" • בקרוב יוגש נגדו כתב אישום חמור על חלקו בפיגוע הרצחני

חודש וחצי לאחר הפיגוע הרצחני בשער שכם, בו נהרגה לוחמת מג"ב הדר כהן, נחשפים היום (ראשון) פרטים ראשונים מחקירת הסייען למבצעי הפיגוע, בלאל אבו-זיד.


אבו-זיד, תושב קבטיה נעצר ונחקר לפני כשלושה שבועות בחשד לסיוע לשלושת המחבלים בביצוע הפיגוע. הוא מספר כי רכש רובה מסוג M-16 בגלל שכוחות צה"ל הרגו את חברו. לאחר רכישתו, ירה אחד מהמחבלים לעבר כוחות צה"ל בכניסתם לכפר.

 

>>> לכתבות נוספות בנושא:

גיבורה: הדר הצליחה להרוג את אחד המחבלים - אך נורתה למוות מאחור

הדר כהן הובאה למנוחות ביהוד: "איך אפשר להיפרד ממך עכשיו?"

שער בלי רחמים: מסע אל שער שכם, לבה המדמם של אינתיפאדת היחידים

 

 

שבוע לאחר התקרית, הזמינו שלושת המחבלים את אבו-זיד לבית הקברות בקבטיה, והודיעו לו על תכניותיהם. "הם אמרו שהם רוצים לבצע פיגוע התאבדות בירושלים, ובקשו ממני להצטרף אליהם לביצוע הפיגוע. סירבתי ואמרתי להם שאני רוצה להישאר בחיים ולהרוג יהודים".


אך הקשר בין השלושה לאבו-זיד לא נגמר כאן. " אחד המחבלים ביקש ממני לתת לו את הנשק שלי בכדי שיבצעו פיגוע התאבדות בירושלים. לאחר מכן, ביקש ממני כי אחרי שיבצעו את הפיגוע לפרסם את צוואתם שיקברו אחד ליד השני".

 

שלושת המחבלים נוטרלו בפיגוע על ידי חיילי צה"ל ובקרוב יוגש כתב אישום חמור נגד בלאל אבו זיד על חלקו בפיגוע הרצחני.