איומים שוחד והתחזות: מה מנסים להשיג על פי החשד בעלי עמותה חרדית?

בלעדי לחדשות 10: לאחר שמונה כמפרק של עמותת "שוועת עניים" מטעם בית המשפט, הבין עו"ד אלעד פרסקי כשמשהו אינו עובד כשורה. בין השאר אדם שאינו מוכר התחזה לו, למנכ"ל מטעמו הוצע שוחד, והוא אינו מפסיק לקבל איומים שונים. המשטרה פתחה בחקירה, והוא מבטיח: "אינני מתכוון לוותר".

"לקוח יקר, בקשתך בנושא פירוט שיחות טופלה. פירוט נשלח אליך ליעד שציינת על גבי הטופס" - זוהי הודעה שקיבל עו"ד אלעד פרסקי. לפרסקי, שמונה כמפרק מטעם ביהמ"ש לעמותת 'שוועת עניים', עמותה העוסקת בתרומות לנזקקים, נראתה ההודעה הזו תמוהה, שכן מעולם הוא לא ביקש פירוט שכזה. ואכן לאחר שבדק גילה - מישהו מנסה להתחזות לו.

 

העמותה, הפועלת בעיקר במגזר הדתי והחרדי ומגלגלת עשרות מיליונים בשנה מתרומות, לא פעלה באופן תקין, ולכן מינה בית המשפט את פרסקי לאדם שיפרק אותה ויבריא אותה. במהלך עבודתו גילה פרסקי כי ראש העמותה לשעבר, יששכר מזוז, העביר את מרבית נכסיה של העמותה המתפרקת לעמותה חדשה בשם "הוועד העולמי", כולל את מאגר התורמים, המחשבים והציוד.

 

 

 

 

לאחר שהגיש תביעה נגד מזוז, והתקין מצלמות בחדרו על מנת לבדוק מי האדם שהתחזה לו, גילה הפתעה נוספת. אדם שהציג עצמו כנדבן של העמותה בשם דניאל לביא, נפגש עם המbכ"ל מטעמו של פרסקי, וניסה לדלות עליו פרטים. אותו נדבן לכאורה לא הסתפק רק בשאלות, והציע בנוסף לתרומה לעמותה גם "תרומה אישית" למנכ"ל, במילים אחרות - שוחד. בתיעוד המצלמות, שהגיע לידי חדשות 10, נראה כל מהלך השיחה כולל הצעת השוחד שבמהלכה.

 

במקביל נשכר חוקר פרטי ידוע, אדם בשם ניסים גרמה, ששלח איומים לכיוונו של פרסקי, ובמקביל נתלו פשקווילים ברחוב החרדי המכפישים את שמו, וקוראים שלא ליצור עימו קשר. כעת חוקרת המשטרה מי ביקש להתחזות לעו"ד פרסקי ולאיים עליו, ומדוע עשה זאת. פרסקי מצידו הודיע: "אינני מתכוון לוותר".