לפחות 8 נהרגו בפיצוץ, בהם ככל הנראה גם אנשי ביטחון. פיגוע בדמשק (ארכיון), אלג'זירה

סוריה: לפחות 8 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת ע"י דאע"ש בדמשק

בפיצוץ מכונית תופת בשוק בצפון בירת סוריה, סמוך למועדון לקציני משטרה, נהרגו לפחות שמונה בני אדם וכ-20 נוספים נפצעו. זמן קצר לאחר הפיגוע קיבל ארגון דאע"ש אחריות על הפיצוץ. לאחרונה התרבו מאמצי דאע"ש וארגונים אסלאמיים נוספים לבצע פיגועים בלב דמשק, זאת לאור התקדמות צבא אסד בקרבות הקשים במדינה

שוב פיגוע רצחני של ארגון "המדינה האסלאמית" בסוריה. שמונה בני אדם נהרגו וכ-20 נוספים נפצעו בפיצוץ מכונית תופת בשוק בצפון דמשק.

 

הפיצוץ אירע בסמוך למועדון לקציני משטרה, ובין ההרוגים ככל הנראה אנשי ביטחון מקומיים. זמן קצר לאחר הפיגוע קיבל דאע"ש אחריות לביצועו.

 

לאחרונה התרבו המאמצים של דאע"ש וארגונים אסלאמיים נוספים לבצע פיגועים בלב דמשק, וזאת לאור התקדמות צבאו של הנשיא בשאר אל-אסד, איראן וחיזבאללה בחסות חיל האוויר הרוסי בשדה הקרב במדינה.

 

בימים האחרונים השיג צבא אסד התקדמות משמעותית לקראת השתלטות על העיר חאלב שבצפון-מערב סוריה, שנכבשה על ידי דאע"ש וכוחות המורדים. הצבא ניתק את נתיבי האספקה המרכזיים של כוחות המורדים בעיר, זאת בסיוע חיל האוויר הרוסי שהפציץ מטרות של המורדים באמצעות טילים מדויקים מצפון לחאלב.

לפי הערכות, צבא אסד מתכוון להטיל מצור על העיר ולהרעיב את התושבים, דבר שגרם לעשרות אלפי בני אדם לנוס על נפשם מחאלב לכיוון טורקיה.