"חלק מראשי הערים מבצעים עבירות מבלי להתכוון". מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, רויטרס

המפכ"ל: "ערביי ישראל אחראים ל-59% ממקרי הרצח בישראל"

במהלך יום הצדעה למשטרת ישראל שהתקיים היום בכנסת, חשף המפכ"ל רוני אלשיך כי בשנת 2015 היה אחראי המגזר הערבי על 59% ממקרי הרצח בישראל ועל 55% מניסיונות הרצח במדינה, ואמר: "המצב בלתי נסבל, אנחנו נעלה את כמות השוטרים במגזר הזה שלא טופל עשרות שנים אחורה"

ערביי ישראל היו אחראים ל-59% ממקרי הרצח בישראל ב-2015, כך חשף היום (שלישי) המפכ"ל רוני אלשיך במסגרת יום הצדעה בכנסת למשטרת ישראל. עוד נחשף כי הערבים אחראים גם ל-47% ממקרי השוד במדינה.

 

"חלקו של המגזר הערבי באוכלוסייה הוא כ-21% והוא היה אחראי ל-59% ממקרי הרצח בישראל ועל 55% מהניסיונות לרצח בישראל בשנה שעברה", אמר אלשיך במהלך האירוע, "כמו כן המגזר אחראי על 58% ממקרי ההצתה, 47% ממקרי השוד ועל 27% ממקרי הסחר בסמים. המצב הזה הוא בלתי נסבל, הסובלים הראשיים הם חברי המגזר הערבי והסובלים המשניים הם חברי המגזרים האחרים שסובלים מפשיעת המגזר הערבי".

 

נתוני הפשיעה של המגזר הערבי בישראל ב-2015
 

נתוני הפשיעה של המגזר הערבי בישראל ב-2015(צילום מסך)

"יש רצון עז להעמיק את שירותי המשטרה במגזר הערבי, לא עשינו את העבודה עשרות שנים אחורה, יש לנו את הסבלנות וצריך להתחיל את הדבר הזה", הוסיף אלשיך, "יש לנו כוונה להעלות את כמות השוטרים באוכלוסייה הזו באופן דרמטי, אפשר להיות אופטימיים".

 

אלשיך גם התייחס למחדל סביב מוקד 100 של המשטרה בטיפולו בפיגוע בתל אביב: "אנחנו רוצים להגיע למצב בו אבא יגיד לילדה שלו לפנות למוקד 100 ולא שיגיד 'אל תפני למוקד, חבל על הזמן שלך'".