מי הדליף את פרטיהם האישיים של אלפי ניצולי שואה?

בערב הבחירות האחרון, התקשרו פעילים של מפלגת "יש עתיד" לאלפי ניצולי שואה וסיפרו להם על פועלו של יו"ר המפלגה, יאיר לפיד, למענם. אלא שאז התברר כי הפרטים של אלפי ניצולים הודלפו, דבר שגרם למשרד החקירה לחקור את הנושא ולחשוד במרכז הארגונים לניצולי שואה

משרד המשפטים חוקר: האם במקום לעזור לניצולי שואה, הדליפו עובדים של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל את פרטיהם של אלפי ניצולים? חוקרי המשרד יפשטו מחר (שלישי) על משרדי הארגון וינסו לגלות האם ההדלפות הגיעו מכיוונם.

 

החקירה הזו מתנהלת מזה כשנה, וזאת לאחר שבערב הבחירות שהתקיימו בשנה שעברה התקשרו פעילי מפלגת "יש עתיד" אל ניצולים והזכירו להם את פועלו של יאיר לפיד, יו"ר המפלגה ואז שר האוצר, בנושאים שפונים לניצולי שואה. ח"כ זהבה גלאון, יו"ר מפלגת מרצ, שמעה על הטלפונים האלו ופנתה למשרד המשפטים כדי לברר מהיכן קיבלה מפלגתו של לפיד את הפרטים.

 

המשרד פתח בהליכך אכיפה, ו"יש עתיד" שיתפו פעולה ואמרו שקיבלו את המספרים ממאגר מידע שכל אחד יכול להגיע אליו - מרכז הארגונים לניצולי שואה בישראל. הו, אז נדלקה נורה אדומה לחוקרי המשרד: מישהו מדליף את פרטיהם של אלפי ניצולי שואה.

 

בעקבות הגילוי, משרד המשפטים יגיע מחר אל משרדי הארגון ויעברו על מאגרי המידע שלהם, יתשאלו עובדים ואף עלולים להטיל קנסות ולהחרים מסמכים ומאגרי מידע של המרכז. בנוסף, משרד המשפטים יכול לקבוע שעצם ההדלפה היא עוולה אזרחית, כך שהניצולים יוכלו לתבוע את המדליפים, בהנחה ואלה אכן הגיעו מהארגון.