נרצח בפיגוע הדקירה בגבעה הצרפתית בחודש אפריל האחרון. שלום יוחאי שרקי ז"ל, באדיבות המשפחה

המחבל שרצח את שלום יוחאי שרקי: "מסרתי מה שביקשו ממני כי רציתי לצאת מזה"

במהלך דיון בביהמ"ש המחוזי בירושלים טען חאלד קוטינה, הפלסטיני המואשם ברצח הצעיר בן ה-25 בפיגוע הדריסה שאירע באפריל בגבעה הצרפתית, כי הוא היה במצב נפשי קשה ואינו זוכר מה אירע. לדבריו, ההודאה שנתן הוצאה ממנו בכוח: "כשהגעתי למגרש הרוסים התחילו להרביץ לי"

תיעוד - כך בוצע הפיגוע בו נרצח שלום יוחאי שרקי:


חאלד קוטינה (37), המואשם בביצוע פיגוע הדריסה בחודש אפריל האחרון בגבעה הצרפתית, בו נרצח שלום יוחאי שרקי ז"ל, העיד היום (שני) במסגרת פרשת ההגנה בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

בעדותו סיפר הפלסטיני כי כשהיה צעיר סבל משלשולים במשך שנים ולאחר מכן נכנס לדיכאון. "רציתי לשים קץ לחיי וניסיתי להתאבד שלוש פעמים. אושפזתי בבית חולים לחולי נפש", הוא טען במהלך הדיון.

 

לטענתו, הוא אינו זוכר את מה שאירע ביום הפיגוע. "אני לא זוכר שום דבר. הייתי עייף ולחוץ באותו יום", הוא אמר בתשובה לשאתו של סנגורו, עו"ד נעיל זחאלקה. לאחר מכן הוא גם טען כי הוכה במהלך חקירתו בידי כוחות הביטחון.

 

"כשהגעתי למגרש הרוסים התחילו להרביץ לי", אמר המחבל, "שמו אותי בחדר לבד, שמו אותי שם מספר ימים ולא יכולתי להבחין בין לילה לבוקר. רציתי לצאת מזה, לכן מסרתי להם מה שביקשו ממני".

 

בחקירה הנגדית, עימתה התובעת מטעם פרקליטות מחוז ירושלים, עו"ד ג'ני אבני, את קוטינה עם גרסאותיו הקודמות: "זו הגרסה החמישית שלך. נכון שאמרת שניסית לקחת תרופות ולמות באותו יום?". בתשובה לשאלה השיב קוטינה כי הוא "אינו זוכר".