בלדה לעריפת ראש: פרידה מזמר הבית של דאע"ש

אבו זוביר אל ז'זראווי היה כישרון ענק בסעודיה, הופיע בפני המלך המנוח וכיכב בתוכנית ריאליטי בשירי אהבה שוברי לב - ואז שבר את לבה של משפחתו וערק לשורות המדינה האסלאמית • בשבת האחרונה הוא חוסל בתקיפת הקואליציה המערבית על מפקדות דאע"ש, וכעת מחפשים מישהו שקולו ילווה את סרטוני הג'יהאד

אבו זוביר אל ז'זראווי, שחוסל בשבת האחרונה על פי הדיווחים בהתקפות הקואליציה על מפקדות דאע"ש בסוריה, לא היה מפקד צבאי, אבל היה לו את אחד התפקידים החשובים במערך הפצת הסרטונים של ארגון הטרור: הוא היה הזמר.

 

לפני כשנתיים, כך מתברר, חצה אל ז'זראווי את הקווים, לתדהמת משפחתו וסובביו. אף אחד לא הבין איך מי שהיה אחד הזמרים הפופולריים ביותר בסעודיה הפך לקול המזוהה ביותר עם סרטוני הג'יהאד, התעמולה וכמובן ההוצאות להורג, עם מלים כמו "מי שבוחר באמת, בוחר במדינה האסלאמית", או "סלח לי אבי, התאהבתי בג'יהאד".

 

אביו, אגב, כנראה לא סולח. גם אמו לא. כל משפחתו ניתקה איתו כל מגע מאז בגד בערכי המשפחה, ועבר לשורות ארגון המדינה האסלאמית.

 

במוזיקה, הקול שלו עוות באפקטים מיוחדים מבית היוצר של "דאע"ש הפקות", או איך שלא יקראו לחברה האחראית על המדיה והיושבת בא-ראקה, בירת המדינה האסלאמית. לפני כן, הקול שלו דווקא היה ערב מספיק כדי שיופיע בתוכניות ריאליטי בסעודיה, ואפילו ישיר פעם בפניו של המלך המנוח, עבדאללה.

 

עם ביצועי אנפלאגד מרגשים למילים כמו "העולם הזה כל כך מוזר, כל הזמן יש בו בכי", או "תמיד חששתי שלבי יתאהב ויתאכזב, פצעי לבי הם מחיר האהבה, וכך בגדה בי אהבתי והותירה אותי הלום צער", הדבר האחרון שעליו חשבו בסעודיה זה שהאיש יעשה תפנית כל כך דרמטית בקריירה.

 

מכיוון שבדאע"ש מייחסים חשיבות רבה לאותם סרטוני תעמולה, כעת כבר מחפשים מחליף לאל-ז'זראווי. כרגע, מכל הידוע, יש מספר מועמדים לתפקיד.