תרומת המדינה לטרור היהודי: הוארך פטור המס לעמותת הימין הקיצוני

דווקא על רקע הגשת כתבי האישום נגד המחבלים היהודיים בפרשיית דומא, מגלה תחקיר המגזין הכלכלי "אנליסט" כי באישור משרד האוצר, הוארך תוקף פטור המס לעמותת הימין הקיצוני "חוננו". בין השאר משלמת העמותה מאות אלפי שקלים לאסירים שהורשעו ברצח או פגיעה בפלסטינים

באותו הזמן בו בפרקליטות עבדו על ניסוח האישום בפרשת דומא, פקידים בבניין ממשלתי אחר חתמו על טופס התמיכה הכלכלית לעמותת הימין הקיצוני "חוננו", שמטרתה הגנה משפטית על עצורים יהודיים, בין השאר על כאלו שנתפסו על פשעי שנאה. לפני חצי שנה נחשף במגזין "אנליסט" כי העמותה משלמת מאות אלפי שקלים לאסירים שהורשעו ברצח או פגיעה בפלסטינים.

 

השר כחלון אמנם כתב לפני חודשיים שתוקף הקלות המס לעמותה הוא רק עד סיומה של השנה האזרחית, אבל בסוף החליט שלא להתערב. ובאופן זה תמשיך המדינה, גם אם באופן עקיף, לסבסד אחראים לפשעי שנאה מהימין הקיצוני.

 

בין הנהנים מכספי העמותה: הרוצח עמי פופר

לזכותה של "חוננו" צריך להגיד שהיא לא מסתירה כמעט שום דבר: עמוד הפייסבוק, לפחות במשתמע, מביע לעיתים התנגדות למיצוי הדין עם טרוריסטים יהודים - למשל בכרזה שפורסמה בעמוד ומאשימה את שר הביטחון כי הוא: "חי בדומאלנד". בין הנהנים מכספי העמותה למשל, הוא הרוצח עמי פופר שיושב בכלא לאחר שרצח שבעה פועלים ערביים בשנת 1990.

 

יש לומר כי הפטור ממסים של משרד האוצר נחוץ לעמותה כמו חמצן, בעקבות העובדה כי מרבית מהתורמים שלה באים מחברות פרטיות שנוהגות להזדכות על הסכומים מול המדינה . ולכן, כשמנתחים את התשתית לכל סוג של טרור, אסור להתעלם מהתפקיד המרכזי של מערכת התמיכה הכלכלית, ביצירת תנאים נוחים שיאפשרו לאדם בודד לפעול מלכתחילה.