"רוב הציבור הישראלי מוקיע את הניסיונות לפגוע פיזית ומילולית באחרים". רה"מ נתניהו, רויטרס

נתניהו: "הראיתי את סרטון חתונת השנאה בקבינט, כדי להבהיר במי מדובר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה בהתייחסות לטרור היהודי, וטען כי "יש להבדיל בינו לבין הטרור הפלסטיני - אצלנו מגנים ופועלים נגדו, ברשות הפלסטינית מסיתים ומעודדים אותו". לדבריו, סרטון החתונה הוקרן בקבינט כדי להראות "כמה מדובר בקבוצה קיצונית ושולית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה על הטרור היהודי, וההשוואות שעלו בימים האחרונים - גם בעקבות סרטון "חתונת השנאה" שנחשף בחדשות 10 - בינו, לבין הטרור הפלסטיני.

 

"אצלנו מגנים את הטרור - גם על ידי הממשלה וגם גורמים מחוצה לה", אמר נתניהו בפתח הישיבה, "ברשות הפלסטינית לעומת זאת משבחים את הטרוריסטים, קוראים על שמם כיכרות ורחובות ומשלמים משכורות. יש הבדל בין הגישה הבריאה בחברה שלנו, שמגנה טרור ופועלת נגדו, לעומת הרשות הפלסטינית שמסיתה לטרור ומעודדת אותו. צריך לשמור על ההבחנות הללו".

 

עוד אמר ראש הממשלה, כי הטרור היהודי מתרחש בהיקף מצומצם, ולעומתו "היקפו של הטרור הערבי גדול הרבה יותר, והם תוקפים אותנו בלי הרף". מהבוקר, התרחשו שלושה נסיונות פיגוע - בירושלים, במעלה שומרון ובחברון - בהם נפצע קל חייל צה"ל, ושני הנסיונות האחרים סוכלו.

 

המשטרה התנגדה, ביהמ"ש החליט לשחרר את החשוד. תיעוד "חתונת השנאה"
 

המשטרה התנגדה, ביהמ"ש החליט לשחרר את החשוד. תיעוד "חתונת השנאה"(חדשות 10)

נתניהו סיפר כי כבר בישיבת הקבינט הקודמת הראה לשרים את "הסרטון המביש" כהגדרתו, מהחתונה - מה שכפי שדיווחנו בשבוע שעבר, גרם למפנה ביחס הממשלתי לקיצוניים החשודים בפשעי השנאה ובהם ברצח משפחת דוואבשה בדומא.

 

"היה חשוב להבהיר עד כמה קיצונית ושולית הקבוצה הזו, והיא ודאי אינה מייצגת את הציונות הדתית", אמר נתניהו, "ולראיה - האמירות החזקות, הברורות והחדות של המנהיגות הפוליטית והרבנים, ששללו את הכפירה של אותה קבוצה במדינה, ואת החתירה שלה נגד המדינה וערכיה. לנסות לחבר את הציונות הדתית עם הקבוצה הזו עושה עוול גדול מאוד לציבור שתורם למדינה ולצה"ל, כולל ליחידות המובחרות ביותר".

 

כפי שעשה מספר פעמים בשבוע האחרון, העניק נתניהו גיבוי מלא לשירות הביטחון הכללי. "השב"כ על כל זרועותיו עושה עבודה חשובה ופועל לפי החוק, תחת פיקוח משפטי, ובהתאם למדיניות הממשלה להילחם בטרור באשר הוא", אמר, "איננו מוכנים לקבל טרור ורצח מכל צד שהוא".

 

בנושאים אחרים, דיבר נתניהו על תוכנית שיגיש עם שר האוצר משה כחלון שמטרתה להקל על אנשים הפותחים עסקים קטנים, ועל ההצעה להוריד את מחירי התחבורה הציבורית ב-17 אחוזים.