מח"ש צפויים להמליץ על כתב אישום נגד ריטמן, ישיבה מכרעת בשבוע הבא

גורמים המעורים בחקירתו של ראש להב 433 אמרו לחדשות 10 כי בשבוע הבא צפויה פגישה מכרעת אצל היועמ"ש, בה יוחלט האם להעמיד לדין את הניצב, החשוד כי הטריד מינית קצינה. על פי ההערכות המפכ"ל צפוי להאריך את חופשתו של ריטמן. עדת ראייה שהתעמתה עם הניצב: "התנהגת כמו נער בן 16"

המחלקה לחקירות שוטרים צפויה להגיש כתב אישום נגד ראש להב 433, ניצב רוני ריטמן, בגין ניסיון למעשה מגונה בכוח והטרדות מיניות - כך אמרו הערב (חמישי) גורמים המעורים בחקירה לחדשות 10.

בתוך כך, בשבוע הבא תתקיים ישיבה מכרעת אצל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בהשתתפות מח"ש, אז הם יציגו בפניו את חומרי החקירה. וינשטיין יעביר את החומרים למפכ"ל רוני אלשיך ויקבל את ההחלטה הסופית האם להעמיד לדין את ניצב ריטמן בשל תלונות הקצינה נגדו.

ביום ראשון הקרוב נגמרת חופשתו הכפויה של ריטמן, ועל פי ההערכות המפכ"ל יחליט להאריך לו אותה. לפי מצב הדברים כעת, נראה כי לאחר שהיועמ"ש יעביר חומרים נוספים בנוגע לחקירה, ריטמן יושעה מתפקידו.

במקביל, גורמים המעורים בתיק סיפרו לחדשות 10 כי בניגוד לחקירותיו בעבר, בחקירתו האחרונה היה ראש להב 433 נסער ואגרסיבי, בעקבות החומרים החדשים שהוצגו כנגדו. בנוסף, עדת ראיה שהתעמתה עמו בחקירה הטיחה בפניו: "התנהגת כמו נער בן 16", בהתייחס להטרדה המינית שביצע לכאורה בקצינה.