הניצב החשוד, חדשות 10

המתלוננת נגד הניצב: "בכירים במשטרה ידעו ושתקו"

פרסום ראשון • בעדותה השבוע במח"ש, סיפרה הקצינה שבמרכז הפרשה כי קצינים בכירים ידעו על מעשיו של מפקד להב 433 ולא דיווחו על כך לאיש. לדבריה, משום כך חששה להתלונן על שאירע לה

קשר השתיקה: קצינת המשטרה שהתלוננה נגד מפקד להב 433, ניצב רוני ריטמן, טענה בעדותה במחלקה לחקירות שוטרים כי בכירים במשטרה ידעו על מעשיו של הקצין הבכיר ולא עשו דבר בעניין - כך נודע היום (רביעי) לחדשות 10. בימים הקרובים צפויה הקצינה לחזור לתפקידה כשברקע המשך החקירה בעניינה.

 

לחדשות 10 נודע כי לפני מספר ימים הגיעה הקצינה המתלוננת למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים וסיפרה להם כי הקצונה הבכירה במשטרה ידעה על המעשים המיוחסים לריטמן, אולם העדיפה לשמור על שתיקה. לדבריה, במשך השנים שחלפו מאז התקרית המיוחסת לריטמן היא חששה להתלונן בשל עמדתו וכוחו של ריטמן במשטרה. לטענתה, העובדה שבכירים במשטרה ידעו על מעשיו ובחרו לשתוק מעידה על כך. את הגרסה של השוטרת המתלוננת מחזקות עדויות של שוטרים אחרים שמסרו עדות.

 

בעוד ריטמן האריך את חופשתו, לבקשתו של רוני אלשיך, שייכנס מחר רשמית לתפקידו כמפכ"ל המשטרה, הקצינה המתלוננת עתידה לחזור בימים הקרובים לתפקידה ולשירות בשורות המשטרה, בין היתר תחת קצינים שיתכן וידעו על מעשיו של ריטמן ובחרו לשמור על שתיקה.

 

אתמול נחשף בחדשות 10 כי לאחר שריטמן דיווח שבדיקת פוליגרף שערך באופן פרטי מצאה כי הוא דובר אמת, במחלקה לחקירות שוטרים ערכו בדיקה משלהם למתלוננת נגדו, שבה היא יצאה דוברת אמת. גורמים המעורים בפרטים טענו כי תוצאות הבדיקה מסבכות מאוד את ריטמן והן עלולות להוביל להגשת כתב אישום נגדו. גורמים במשטרה מעריכים כי הוא אינו יחזור לתפקידו כמפקד להב 443.