גטאס בכנסת: "למה קשורה הפרשה הבטחונית האחרונה?"

חבר הכנסת באסל גטאס, מהרשימה המשותפת, שאל היום על הפרשה הבטחונית בה חלה בימים האחרונים התקדמות משמעותית, ושנמצאת תחת צו איסור פרסום. שר המודיעין ישראל כץ הגיב לו: "שיקולי החקירה הם נטו לטובת חשיפה וניסיון לחשוף את מי שביצע במקרה הזה פשע נורא של הצתה, שריפה ורצח בני אדם, ללא שום שיקול אחר. אני לא אומר שהפרשה הזאת מתייחסת כרגע לדבר הזה"

חבר הכנסת באסל גטאס מהרשימה המשותפת העלה היום בכנסת את שאלת פרשת הטרור היהודי, בה חלו בימים האחרונים התפתחויות משמעותיות כפי שדווח לראשונה בחדשות 10, ושנמצאת כיום תחת צו איסור פרסום.

 

גטאס שאל באופן ממוקד על "הפרשה הביטחונית שהתפרסם שהיא בדרך לפתרון בימים האחרונים", והוסיף: "והאם נכון - כפי שהתפרסם היום במקורות בחו"ל - שהשב"כ בעצם לא מגיש כתבי אישום לא בכדי לכסות על מקורות מודיעיניים, אלא בכדי לכסות את התחת של עצמו ולא לחשוף פרשת אבישי רביב חדשה?".

 

>> זהו הסעיף המיוחד המסייע בחקירת הטרור היהודי

 

השר ישראל כץ, האחראי בין היתר על תחום המודיעין, הגיב לדברי גטאס: "בהמשך לסייפא של הדברים ולניסיון להטיל דופי בשיקולי השב"כ - בעניין הזה אני בקיא, אין לזה כל יסוד. שיקולי החקירה של שירותי הביטחון הכללי והגופים האחרים הם שיקולים נטו לטובת חשיפה וניסיון לחשוף את מי שביצע במקרה הזה פשע נורא של הצתה, שריפה ורצח בני אדם, ללא שום שיקול אחר.

 

"אני לא אומר שהפרשה הזאת מתייחסת כרגע לדבר הזה, אבל בהמשך לדברים שלך אני שוב פעם אדגיש ששיקולי החקירה הם שיקולים ענייניים, והחקירה מבוצעת בכל תחום בכל אחד מהמקרים בצורה המקצועית ביותר ובכל העצמה".