"הטרור בו ישראל נוקטת לא יעצור את עמנו". יו"ר הרשות אבו מאזן, רויטרס

אבו מאזן: "אם עמנו לא ייהנה מביטחון - אף אחד לא ייהנה ממנו"

יו"ר הרשות הפלסטינית נשא דברים בנאום מוקלט לרגל יום השנה ה-11 למותו של יאסר ערפאת, ושוב האשים את ישראל באלימות הקשה ובקיפאון המדיני בין הצדדים. "אין אפשרות להמשיך ולהתחייב להסכמים עם ישראל לבדנו", טען אבו מאזן. עוד הוא אמר: "לא נערוך משא ומתן רק לשם המו"מ"

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נשא דברים היום (רביעי) בנאום מוקלט לרגל יום השנה ה-11 למותו של קודמו בתפקיד יאסר ערפאת. אבו מאזן שוב האשים את ישראל במצב הביטחוני הקשה ובקיפאון המדיני השורר בין הצדדים.

 

"הניסיון לשנות את המצב ההיסטורי בירושלים העתיקה ימיר את הסכסוך הפוליטי לדתי, אשר השלכותיו ישפיעו על כולם", טען יו"ר הרשות, אם העם שלנו לא ייהנה מביטחון - אז אף אחד לא ייהנה ממנו".

 

"הכיבוש, המתנחלים, האלימות והטרור אשר הממשלה הישראלית נוקטת נגד בני עמנו - מדיניות ההוצאות להורג, החרמת הגופות, המעצרים והריסת הבתים - לא יעצרו את העם שלנו משאיפתו לעצמאות", הוא הוסיף.

 

בנוגע לאפשרות למגעים מדיניים עם ישראל אמר אבו מאזן: "אנחנו לא נערוך משא ומתן רק לשם המו"מ. אין אפשרות להמשיך ולהתחייב עוד להסכמים עם ישראל לבדנו".

בנוסף פנה אבו מאזן לערפאת ואמר: "אבו-עמאר, אנו דבקים בעקרונות הלאומיים שלנו. נגן על עצמנו, על האדמות שלנו ועל המקומות הקדושים לנו. נישאר נאמנים לחלום שלך עד שדגל פלסטין יתנופף מעל חומות ירושלים, מסגדיה וכנסיותיה, בקרוב אינשאללה".