חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, נואם בדוחא בירת קטאר, רויטרס

משעל: "כדי שנשחרר את גופות החיילים, נרצה לשחרר את ברגותי, סעדאת ואסירי שליט"

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, התראיין היום לאתר האינטרנט של גדודי עז א-דין אל קסאם, ואמר מה התנאים של הארגון לשחרור גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול. בנוסף תקף את ההנהגה הפלסטינית: "מעשיה בזירה הבינלאומית אינם מספיקים מול הפשעים שמבצעת ישראל"

ח'אלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, תוקף היום (רביעי) גם את ההנהגה של הרשות הפלסטינית - ומציב תנאים להחזרת גופות החיילים שנותרו בעזה במהלך מבצע צוק איתן, אורון שאול והדר גולדין ז"ל.

 

"הפעילות של ההנהגה הפלסטינית בזירה הבינלאומית אינה מספיקה כדי לעצור את פשעיה של ישראל", אמר משעל, על פי ראיון וידאו שקיים באתר של גדודי עז א-דין אל קסאם, על מה שהוא מכנה "אינתיפאדת ירושלים". בנוסף, אמר משעל כי העם הפלסטיני "לא ירשה בשום אופן לישראל לחלק את מסגד אל-אקצא, לא משנה מהן הנסיבות", ודחה את העזרה האמריקנית: "הנסיונות של ארצות הברית לפתרון הסוגייה הפלסטינית לא רלוונטיים, כל עוד המקומות הקדושים נפגעים".

 

משעל הוסיף: "חובה לנצל את האינתיפאדה הזאת כדי לפעול הלאה. יש לשלב את הפעילות בשטח יחד עם פעילות בזירה הדיפלומטית - הגדה נמצאת באינתיפאדה וערביי ישראל משתתפים בה יחד עם רצועת עזה, שהיתה שותפה לה מההתחלה".

 

הועבר לבידוד. ברגותי
 

הועבר לבידוד. ברגותי(רויטרס)

ראש הלשכה הוסיף כי מיקום הנהגת חמאס בחו"ל הינו זמני, וכי "אין מנוס מלשוב לפלסטין". על החזרת גופות החיילים אמר: "אין חדש בנושא החיילים האסירים, ואין מנוס מלפני כן לשאת ולתת על אסירי עסקת שליט. אנו מעוניינים לשחרר את מרואן ברגותי ואחמד סעדאת".