זירת פיגוע הדקירה סמוך לתחנה המרכזית בראשון לציון, ללא קרדיט

פיגוע דקירה בראשון לציון: 3 פצועים באזור התחנה המרכזית הישנה, המחבל נעצר

שלושה אנשים נפצעו היום בצהריים - ביניהם גבר כבן 40 ואשה כבת 80 במצב בינוני עד קשה - כאשר מחבל יצא למסע דקירות. המחבל דקר את האזרחים ברחוב וכאזרחים רודפים אחריו ניסה להתבצר ברחוב תרמ"ב, שם נלכד בתוך חנות בסופו של דבר על ידי המשטרה והאזרחים. הפצועים פונו לאסף הרופא, עד ראייה סיפר: "זה היה מראה מפחיד"

פיגוע דקירה בראשון לציון: שלושה אנשים נפגעו היום (שני) בצהריים במסע דקירות, בתחנה המרכזית בראשון לציון, ברחוב הרצל פינת רחוב תרמ"ב.

 

הפיגוע החל על פי עדי ראייה בסמוך לאוטובוס קו 83, כאשר המחבל דקר מספר אנשים ברחוב, עד שאזרחים הבחינו בו והחלו לרדוף אחריו. המחבל ניסה להתבצר בתוך חנות ברחוב תרמ"ב, אבל בעלת חנות הצליחה לנעול את המקום, ואז הוא נכנס לחנות סמוכה - שם השתלטו עליו כוחות יחידת האופנוענים של משטרת ראשון לציון בשיתוף אזרחים. המחבל, על פי החקירה הראשונית, הוא תושב חברון בן 19.

 

"כל הבנאדם היה דם, מראה מאוד מפחיד"

 

"הלכתי לקנות קפה, וראיתי פתאום המון אנשים רצים אחרי בנאדם", סיפר לחדשות 10 חי מוסוויף, תושב קרית גת שעובד במספרה סמוכה. "כל הבנאדם היה דם, מראה מאוד מפחיד. המחבל נלחץ, כולם רצו אחריו וניסו להרוג אותו. צעקו עליו 'מחבל, מוות לערבים', לקחו לו את הסכין, הוא נכנס לפה מהלחץ, המוכרת התחילה לבכות. השוטרים לקחו אותו לחנות סמוכה, וסגרו עליו את התריס".

 

הפצועים הם גבר כבן 40 במצב קשה, אשה כבת 80 במצב קשה, וצעיר כבן 25 במצב קל. הם פונו לטיפול בבית החולים אסף הרופא שבצריפין. נפגע חרדה נוסף טופל בבית החולים.

 

חובש בכיר במד"א, יוני אוחיון, ופאראמדיק מד"א אופיר פרנטקי שהגיעו למקום סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ברחוב הרצל סמוך למאפיה קשישה שוכבת על המדרכה כשהיא בהכרה וסובלת מפצע מדמם בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני ופינינו אותה לבי"ח אסף הרופא שמצבה מוגדר בינוני-קשה". פראמדיק מד"א, ניר בבאי, סיפר על הטיפול בפצוע נוסף: "על המדרכה ישב צעיר כבן 26 שסבל מפצע דקירה ברגל, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים".

 

זהו פיגוע ראשון מחוץ לגבולות ירושלים, יהודה ושומרון מזה מספר שבועות. בחודשים האחרונים הוגברה הערנות גם בערי המרכז עקב גל הטרור, עם סיורים בטחוניים ומתנדבים, אבל גם האבטחה המוגברת לא הצליחה למנוע את הפיגוע הנוכחי. בין היתר הכה גל הטרור הנוכחי בתל אביב, בירושלים, בקרית גת, בפתח תקווה וברעננה, אם כי בימים האחרונים התמקדו המחבלים בנקודות חיכוך עם חיילי צה"ל, כמו מחסומים בצומת תפוח שבשומרון או בבית ענון שבגוש עציון.

 

הבוקר סוכל פיגוע דקירה באיזור מחסום ג'למה שבסמוך לגלבוע, ומטען חבלה נתפס ברכבם של חמישה פלסטינים באיזור הכפר אלעזריה. בנוסף, תקף פלסטיני בשער יפו שבעיר העתיקה מדריכת תיירים בבקבוק זכוכית, וזו נפגעה בראשה ופונתה לבית החולים כשהיא בהכרה. התוקף, כבן 22, נעצר.

 

זירת פיגוע הדקירה סמוך לתחנה המרכזית בראשון לציון
 

זירת פיגוע הדקירה סמוך לתחנה המרכזית בראשון לציון(ללא קרדיט)