שופטים בעליון נגד שקד: "בושה שהיא שותקת אחרי שהוצמדה לשופט אבטחה"

לאחר שהוצבה אבטחה סביב שופט בית המשפט העליון כפי שפורסם בחדשות 10 ללא התייחסות שרת המשפטים נמתחה ביקורת נגדה מכיוון שופטים בעליון. על פי אחד השופטים, "חבר סיעתה אמר דברים קשים שבגללם הוצבה אבטחה, ואיילת שקד שותקת?". שופט אחר: "מדובר במחדל"

כעס רב בבית המשפט העליון לאור התעלמות שרת המשפטים מהטענות על אחריות חבר סיעתה מוטי יוגב (הבית היהודי) ל"התרת דמו" של שופט. בשיחות סגורות שפורסמו הערב (שני) העירו שופטים בבית המשפט העליון: "בושה שהיא שותקת. גם אם היא לא מסכימה עם פסיקות כאלו ואחרות, נחצה כאן קו אדום".

 

אתמול פורסם בחדשות 10 על אבטחה מוגברת סביב שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן, לאחר האשמתו בידי יוגב כי הוא "בצד של האויב". במהלך שיחות שקיימו כמה מהשופטים מאז הפרסום אמר אחד מהם כי מדובר ב"מחדל". שופט אחר האשים: "אנחנו מבינים שהיא פוליטיקאית שמדברת למצביעה, אבל מדובר כאן בדברים בוטים וקשים נגד שופט בית המשפט העליון".

 

שופט שלישי שהתייחס לפרשה טען כי השרה מפקירה את השופטים. "השרה מפקירה אותנו", הוא אמר, "יוגב שהוא חבר סיעתה אמר דברים קשים, בגללו הוצבה אבטחה על שופט עליון, והיא שותקת?". כזכור, יוגב תקף את פוגלמן לאחר שזה החליט להקפיא לכמה ימים צווי הריסה לבתי מחבלים עד לדיון מסודר בנושא.