שוב לא חזר לארץ במועד שנקבע. הרב פינטו, צילום מסך - חדשות 10

הרב פינטו לא שב לארץ כפי שנדרש: הודיע כי הוא חש ברע

הרב, שהורשע בעבירות שוחד ונידון לשנת מאסר, היה אמור לשוב היום מארה"ב בהוראת בית המשפט העליון, אך ברגע האחרון התקבלה הודעה כי הוא חש ברע ולא יוכל להתייצב בארץ כמתוכנן. ביצוע עונשו של פינטו נדחה מכיוון שהיה צריך לצאת לניתוח חשוב בניו יורק

שוב זה קורה. הרב יאשיהו פינטו לא ישוב היום (שני) לישראל כפי שנדרש על ידי בית המשפט העליון, לאחר שהורשע בעבירות שוחד ושיבוש הליכי משפט בפרשת "הרב והניצב" ונידון לשנת מאסר בפועל.

 

למרות הוראת בית המשפט, הודיעו היום נציגיו של הרב כי הוא אינו יוכל להתייצב בישראל כנדרש, זאת מכיוון שלדבריהם הוא חש ברע. יש לציין כי לא מדובר בפעם הראשונה שפינטו לא מתייצב בבית המשפט במועד הנקבע לו.

 

בחודש אפריל האחרון הגיע הרב ארצה לשלב הטיעונים לעונש במשפטו. דיון זה התקיים לאחר שנדחה מספר פעמים בשל טענות דומות על בעיות בריאותיות מהן סובל הרב. יום לפני כן פינטו חש ברע במהלך הטיסה מניו יורק לישראל ואושפז בבית החולים איכילוב. הדיון נערך למרות זאת.

פינטו, אחת הדמויות המשפיעות והעשירות בישראל, נחקר באוקטובר 2012 יחד עם רעייתו בחשד כי ניסה לשחד את ראש אגף החקירות במשטרה, תת ניצב אפרים ברכה ב-200 אלף דולר לשם קבלת מידע אודות חקירה המתנהלת בעניינו שעסקה במעילה בכספי עמותה.

ב-2013 פנו פרקליטי הרב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והציגו בפניו חומרים לפיהם קיבל ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 (שבה נחקרו פינטו ואשתו) טובות הנאה מישראלים המתגוררים בניו יורק ומקורבים לרב, בעת שארביב היה נספח משטרת ישראל בארה"ב.

סניגוריו של פינטו דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק הפלילי נגדו בתמורה לעדותו המפלילה נגד ניצב ארביב, שנאלץ לפרוש מהמשטרה. בספטמבר 2014 נחתם הסדר טיעון עם פינטו לפיו ישמש עד מדינה נגד ארביב ויודה בעבירות שוחד ושיבוש מהלכי משפט, בתמורה להקלה בעונשו.