פרסום ראשון: אבטחה הוצמדה לשופט ביהמ"ש העליון עוזי פוגלמן

פוגלמן, שהיה נתון למתקפה אישית חסרת תקדים מאז הורה להקפיא הריסת בתי מחבלים, מוקף בימים האחרונים במאבטחים שמלווים אותו לכל אורך היום. ח"כ מוטי יוגב, שאמר כי פוגלמן "שם את עצמו בצד של האויב", הדף את הביקורת: "נגעתי בנקודת האמת הרגישה של מגדל השן הדיקטטורי". במערכת המשפט קיים חשש כבד מפגיעה בשופטים

פרסום ראשון: שופט בג"ץ תחת אבטחה צמודה. השופט עוזי פוגלמן, שעומד במרכזה של סערה ציבורית מאז הצו בו הורה למנוע זמנית הריסה של בתי מחבלים, מוקף בימים האחרונים באבטחה אישית מוגברת שהוצמדה לו מחשש לפגיעה בו, כך פורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית של חדשות 10.

 

מאז החלטתו של פוגלמן נשמעו נגדו תגובות חריפות ואלימות, הן מצד פוליטיקאים מהימין והן ברשתות החברתיות. במשטרה ובהנהלת בתי המשפט העדיפו שלא לקחת סיכון ולהצמיד לו מאבטחים שילוו אותו לכל מקום אליו הוא הולך במהלך היום. זאת, בנוסף למכתב התקיף ששלח מנהל בתי המפט, מיכאל שפיצר, ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בעקבות דבריו של ח"כ מוטי יוגב נגד השופט.

 

יוגב הוביל את המתקפה הפוליטית נגד שופט בג"ץ, כשהצהיר בשבוע שעבר כי פוגלמן "שם את עצמו בצד של האויב". למרות הביקורת הקשה על אמירתו, הוא לא חזר בו ואמר היום: "הרשות השופטת הפכה עצמה גם לרשות המבצעת וגם לזו המחוקקת. בעצם זה שדובריה מנסים לתקוף את דבריי כ'הסתה והתרת דם', הם מבינים שנגעתי בנקודת האמת הרגישה של מגדל השן הדיקטטורי שהם יצרו לעצמם".

 

תגובות ברשת בגנותו של השופט פוגלמן
 

תגובות ברשת בגנותו של השופט פוגלמן(צילום מסך)

"הגיע הזמן ששופטי בית המשפט העליון יבינו שהם אינם מעל מקבלי ההחלטות ונבחרי הציבור שהועמדו בבחירות דמוקרטיות פעם אחר פעם, בוודאי לא כאשר המדובר הוא בביטחון ישראל ובהצלת חיים", הוסיף הח"כ מהבית היהודי. "מערכת המשפט על שלל מרכיביה הנוכחיים מפריעה ליישום מדיניות הממשלה ופוגעת במערכת הביטחון המשתדלת יומם וליל להגן על תושבי מדינת ישראל. היא פוגעת בדמוקרטיה ובביטחון ישראל".

 

כזכור, ביום חמישי האחרון קבע פוגלמן בהחלטה טכנית כי יש למנוע זמנית את הריסת בתי המחבלים שתוכננה להתבצע באותו היום, בשל עתירות שהגישו משפחותיהם נגד המהלך. הצו אמור להיות בתוקף עד לדיון בנושא, שצפוי להתקיים ביום חמישי הקרוב. מאז, ספג השופט תגובות קשות ברשתות החברתיות, שם כונה "בוגד ארור", "ערב רב עוין" ועוד.

 

במערכת המשפט יש חשש מאוד גדול מפני פגיעה בשופטים בגלל ההתבטאויות הללו. כאמור, מנהל בתי המשפט, מיכאל שפיצר, שלח היום בהסכמת נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור מכתב חריף ליו"ר הכנסת נגד יוגב, בו הוא מכנה את דבריו "הסתה לאלימות".