צה"ל עצר הלילה את בכיר חמאס בגדה חסן יוסוף

על פי הדיווחים, כוחות צה"ל פשטו בלילה על ביתו של מנהיג חמאס בגדה באזור רמאללה והעבירו אותו לחקירת כוחות הביטחון. גורמי ביטחון פלסטינים טוענים: "פעילי חמאס בגדה מתכננים פיגוע "איכות" בשומרון

צה"ל עצר את מנהיג חמאס בגדה המערבית, חסן יוסוף, כך על פי דיווחים פלסטינים. כך אישר הבוקר (שלישי) דובר צה"ל.

 

על פי ההודעה, כוחות צה"ל בשיתוף עם השב"כ, פשטו בלילה על ביתו של יוסוף בעיירה ביתוניא, דרום מערבית לרמאללה, והעבירו אותו לחקירת כוחות הביטחון.

 

במערכת הביטחון שקלו זמן מה את מעצרו של יוסוף, בעיקר בשל העובדה שגורמי ביטחון פלסטינים טענו לאחרונה שפעילי חמאס בגדה משקיעים כעת מאמצים גדולים כדי לנסות ולהוציא לפועל פיגוע גדול "ואיכותי" באזור יהודה ושומרון. על פי אותם גורמים, גם הזרוע הצבאית של הפתח צפויה להיכנס למעגל הפיגועים בקרוב.

על פי הודעת דובר צה"ל, יוסוף "מעורב בפעילות אינטנסיבית להסתה לטרור ומהווה גורם מתסיס לאלימות ומאבק בישראל בקרב הציבור הפלסטיני".

 

הערכה בישראל, הן בדרג המדיני והן בצבאי, היא שברשות הפלסטינית עושים מאמצים גדולים כדי להביא לסיומו של גל הטרור הנוכחי ופיגועי הדקירות, ולכן מאמינים שהירידה במספר האירועים תימשך. אך למרות זאת חששו במערכת הביטחון מפיגוע גדול בשומרון, בדומה לפיגוע שהחל את גל הטרור הנוכחי, בו נרצחו בני הזוג הנקין, והחליטו לעצור את הבורג המרכזי בהנהגת החמאס בגדה. גורמים ביטחוניים מסרו כי מעצרים נוספים עשויים להתבצע בקרוב.

 

בנוסף, ועל רקע גל ההסלמה באזור והמתיחות סביב הר הבית, יגיע היום לישראל מזכ"ל האו"ם באן קי מון, וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במטרה לסייע להרגעת הרוחות.