זירת הפיגוע באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים, ללא

פיגועים בירושלים וברעננה: שלושה בני אדם נרצחו, כ-22 נפצעו

שלושה פיגועים תוך זמן קצר: פלסטיני ירה למוות בשני בני אדם באוטובוס בשכונת ארמון הנציב שבירושלים. מחבל נוסף תקף את הנוסעים באמצעות סכין. כ-18 בני אדם נפגעו באירוע. זמן קצר לאחר מכן נסע מחבל עם רכבו לתוך תחנת אוטובוס ברחוב מלכי ישראל ודרס למוות אדם נוסף. שני בני אדם נפצעו באורח קשה. גל הפיגועים לא פסק, ולאחר מכן דווח על ארבעה פצועים, בהם אחד במצב קשה, בפיגוע דקירה ברעננה - השני שאירע היום בעיר

גל הטרור לא נפסק - שלושה פיגועים תוך זמן קצר בירושלים וברעננה. שני בני אדם נורו למוות הבוקר (שלישי) על ידי מחבל בסמוך לתחנת אוטובוס בשכונת ארמון הנציב שבירושלים. על פי דיווחים מזירת הפיגוע, מחבל נוסף שפעל במקום תקף את הנוסעים באמצעות סכין. כ-18 בני אדם נפצעו באירוע, כולל נפגעי חרדה. אחד המחבלים נורה למוות על ידי כוחות הביטחון, השני נוטרל.

 

על פי עד ראיה ששהה במקום, אחד המחבלים פתח בירי בתוך האוטובוס לפני שהשניים יצאו למסע הדקירות. "עליתי על קו 78 בארמון הנציב ואז המחבל התחיל לירות באקדח על אדם זקן שישב לידי", הוא אמר לחדשות 10, "הוא צעק "אללה אכבר". נגמר לו הכדורים אז הוא הוציא סכין ודקר ראותו בצוואר. מחבל אחר תפס אותי והחל להכות אותי".

 

זמן קצר לאחר מכן התקבל דיווח על פיגוע דריסה ברחוב מלכי ישראל בעיר. מחבל נסע עם רכבו לתוך תחנת אוטובוס, דרס למוות אדם ופצע שניים נוספים. מצבם מוגדר קשה. לאחר שפגע באזרחים, הוא אף יצא מרכבו וניסה לדקור אותם. הוא נורה למוות על ידי כוחות הביטחון שהוזעקו לזירה. חברת "בזק" פרסמה הודעה כי הפלסטיני עבד בחברה.

 

זירת פיגוע הדריסה ברחוב מלכי ישראל שבבירה
 

זירת פיגוע הדריסה ברחוב מלכי ישראל שבבירה(ללא)

גל הפיגועים הכה היום גם באזור השרון. זמן קצר לאחר שני הפיגועים בירושלים ביצע מחבל פיגוע דקירה ברחוב ירושלים פינת אחוזה שברעננה, ופצע ארבעה בני אדם. מצבו של אחד הפצועים מוגדר קשה, השאר נפצעו באורח קל. המחבל נוטרל על ידי כוחות הביטחון.

 

זהו הפיגוע השני שאירע היום בעיר, לאחר שבשעות הבוקר דקר מחבל גבר כבן 32 ברחוב אחוזה. הנדקר פונה לבית החולים מאיר כשמצבו מוגדר קל. המחבל נוטרל על ידי כוחות הביטחון ואזרחים שסייעו באירוע. מצבו מוגדר בינוני.


המחבל, שוהה בלתי חוקי כבן 22 ממזרח ירושלים, הגיע לתחנת אוטובוס ודקר את אותו גבר, שהמתין במקום. הפצוע נאבק ככל הנראה עם הפלסטיני עד הגעת אזרחים נוספים שסייעו בהשתלטות עליו. לבסוף הוא נתפס על ידי כוחות הביטחון.

 

חמאס בירך על שורת הפיגועים שאירעו הבוקר ברדיו "אל-אקצא", המופעל על ידי הארגון. "היום הוא יום הנקמה לנשים, הילדים והשהידים", נמסר בהודעת ארגון הטרור, "ירושלים סגורה לחלוטין, כל מי שנכנס ויוצא נבדק. עד לרעננה שבעומק ישראל הגענו, כל הכבוד לגיבורים".

 

 

*בהכנת הידיעה השתתפו גם הילה אלרואי, חזי סימנטוב ואלון בן דוד.


אזרחים סייעו בנטרול המחבל. זירת הפיגוע הבוקר ברחוב אחוזה
 

אזרחים סייעו בנטרול המחבל. זירת הפיגוע הבוקר ברחוב אחוזה(מד"א)