נקלעה למארב. האישה שהותקפה באזור תקוע, מועצת גוש עציון

נקלעה למארב ליד תקוע ונרגמה באבנים. עדת ראייה: "מיליון מחבלים שם"

אשה כבת 40 נקלעה הבוקר למארב של מחבלים בסמוך לבית סאחור, בכביש המוביל מתקוע להר חומה בירושלים, וספגה אבנים ובעיטות. "הגעתי למחסום וצרחתי על החיילים שישלחו לשם את הצבא, אין שם חייל אחד", סיפרה. באירוע נפצע צעיר פלסטיני קשה ע"י מתנחל שניסה לסייע לאישה

מארב באמצע הכביש: עשרות מחבלים שיידו הבוקר (רביעי) אבנים על הכביש בין תקוע שבגוש עציון להר חומה בירושלים, פגעו בכשבעה כלי רכב - ובאשה אחת, שפונתה לטיפול רפואי.

 

האירוע קרה בסמוך לבית סאחור, ובמהלכו נפגעה נהגת כבת 40 שנקלעה למארב. היא דיווחה כי ניסו להוציא אותה בכוח מהרכב, והיא נמלטה. היא פונתה באמבולנס למרכז הטראומה בבית החולים שערי צדק, כשהיא מדממת וסובלת מפגיעות בכל חלקי גופה. מצבה קל ויציב.

 

"אתם לא מבינים מה יש שם", סיפרה עדת ראייה מהאיזור בפנייתה לרשויות, "יש שם המון ערבים, כולל ילדים, שזורקים אבנים ואין שם חייל אחד. הגעתי למחסום וצרחתי עליהם שהם צריכים לשלוח לשם את הצבא. מי שיכול, שיישאר בבית ולא ייצא".

 

מספר אזרחים שהגיעו למקום החלו לירות באוויר, והניסו את המפגעים. באותו קטע כביש טענו הפלסטינים כי צעיר בן 18 נפצע קשה מירי של ישראלי. מצה"ל אישרו שצעיר פונה במצב יציב לבית החולים בבית לחם. מתחקיר ראשוני בשטח עלה שהוא נורה על ידי מתנחל שניסה למנוע את חטיפת האישה. 

 

בתקריות אחרות, נעצרו הלילה בפעילות יזומה של כוחות משטרה ומשמר הגבול שבעה ערבים תושבי מזרח ירושלים החשודים באירועי הפרת סדר וטרור, מהם ארבעה קטינים. מוקדם יותר היום הושלכו בקבוקי תבערה על כביש 6, בסמוך לטירה. המשטרה פתחה בחקירה.

  

אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על תוכנית חדשה לרישות כבישי יהודה ושומרון במצלמות אבטחה, קרקעיות ואוויריות, כדי לשפר את בטחונם של התושבים - וגם מזל"טים ייכללו בה. כמו כן, הודיע נתניהו כי ישקיע משאבים נוספים בסלילת כבישים עוקפים שיפחיתו את החיכוך בין תושבי השטחים היהודים לאלה הפלסטינים.

 

התוכנית הוכנה בהמשך לפיגוע הרצחני ביום חמישי שעבר, בו נרצחו נעמה ואיתם הנקין לעיני ארבעת ילדיהם על כביש הסמוך לאיתמר - אגב, כביש עוקף - על ידי מחבלים פלסטינים. אמש הובא בחדשות 10 תיעוד בלעדי מהמעצר בבית החולים של אחד מחברי החוליה, על ידי מסתערבים של השב"כ והימ"מ.