רגע אחד מתשע"ה: ליד מיטתה של דורון גנון

נערה יפה יוצאת לבלות, וברגע אחד מישהו נופל עליה והכל משתנה. אבל גם אותו רגע שהסיט את חייה ממסלולם, לא גדע את האופטימיות והרצון של דורון גנון, שנפגעה במועדון הפורום בבאר שבע, ושעדיין לוקחת את החיים בפרופורציות • פרויקט סוף השנה

  • פורסם ב:
  • 13/09/2015 13:58
  • |
  • עודכן ב:
  • 14/09/2015 12:46
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

כשחשבתי על הרגע שאני רוצה לכתוב עליו לפרויקט סוף השנה, ניסיתי לשחזר את הסיפורים הגדולים שלקחתי בהם חלק השנה. חשיפת מכתב ההתאבדות של אסי אבוטבול בכלא, פרשה 512 שהיא האירוע הפלילי הגדול ביותר שהיה בשנים האחרונות, המשך החשיפות בפרשת רונאל פישר יחד עם דורון הרמן, תיעוד הכאתו של דמאס פקדה החייל יוצא אתיופיה, התאבדותו של החוקר מספר 1 אפרים ברכה, חשיפת סרטון תלונת השווא של נהג המונית והנוסעת, הסיפור על דרורה אטיאס שבנה נאור נרצח לפני שנה וחצי ולאחרונה נולדה לו אחות - וכמובן הראיון הבלעדי עם "באלי" המאהבת של ראש עיריית אור יהודה. כל זאת, לצד אינספור אירועים ואסונות יומיומיים.

 

ככתב פלילי, אתה מבין שלבחור רגע אחד מכל הסיפורים האלו זו משימה קשה במיוחד. כתב פלילי מבין דבר אחד: החיים משתנים ברגע. בדרך כלל כשאני מגיע לזירת אסון, אני מגיע אחרי אותו "רגע" שקרה בו משהו נוראי, מישהו איבד את חייו או נפצע קשה, חווה טראומה או איבד מישהו קרוב.

 

> לכתבות נוספות בפרויקט סוף השנה

דורון הרמן מצא גם נקודות אור במשטרה

מירי מיכאלי לא שוכחת את החיוך של דן

אור הלר כותב על המלחמה שלא היתה

אביעד גליקמן סגר מעגל עם הרשעת אולמרט

נגה ניר נאמן חטפה מכות בדרך לגילוי האמת

גיל תמרי קרא את ההזמנה ולא האמין
אלי לוי צפה במפקד המחוז מקבל החלטה אמיצה
אלמוג בוקר עמד בנקודת התצפית - וקפא

ניק קוליוחין שבר לרגע את שרשרת המזון

 

מעטים מאוד הסיפורים בהם אותו רגע שהתחיל בסיוט, וניתק חיים שלמים ממסלולם, הופך לאט לאט להתמודדות יומיומית, למאבק עיקש ובלתי מתפשר בדרך להשגת מטרה ובסופו של דבר להוכחה הניצחת של המשפט "אין דבר העומד בפני הרצון". כזאת היא דורון גנון אותה ראיינו לראושנה בחדשות 10. הילדה המדהימה שנפצעה במועדון הפורום לפני חצי שנה מאחד המבלים שנפל עליה והותיר אותה משותקת.

 

ילדה יפיפייה בת 19, כל החיים לפניה, מגיעה למועדון לבלות ולרקוד עם חברות. פתאום ברגע אחד הכל משתנה. היא מסיימת את הלילה בבית החולים ללא יכולת לזוז, מורדמת ומונשמת. כשהיא מתעוררת אלה כבר חיים אחרים, זו מציאות אחרת שנפלה עליה ברגע חיים בחדר שיקום.

 

מאז, אני מלווה אותה. לא רק בעזרת המצלמות. אני שומר איתה ועם המשפחה המדהימה שלה על קשר, אני מנסה לעזור לה בכל מה שאני יכול, אני עוקב אחרי ההתקדמות והשיקום הארוך והכואב שלה והיא לא מוותרת.


למרות גילה הצעיר יש לה חוכמת חיים של הדלאי לאמה, היא מבינה שיש מקרים קשים יותר משלה, צריך לקחת את החיים בפרופורציה, להבין שהכוח הוא בראש ולא ברגליים, והיא ממשיכה עם החיוך הזה והאופטימיות שלה לשבות את כל מי שסביבה.

 

כוכבת, גם בבית החולים

 

מתברר שהמצלמות שלנו עושות לה טוב, תמיד רצתה להיות סוג של כוכבת ותאמינו לי היא כזאת, היא רוצה שיאפרו אותה כדי שתהיה יפה, שתהיה לבושה בהתאם, מעין "דיווה" בהתחלת הדרך. בכל פעם שאני מגיע אליה לבית החולים אני מצליח להתנתק, אני לוקח אוויר מרצף מהאירועים הפליליים, רואה תקווה בעיניה ויושב איתה לשיחה על החיים. למרות שהיא מרותקת לכסא גלגלים, אם תשאלו אותה המצב שלה דווקא לא כל כך קשה. "בבית חולים אני רואה סיפורים הרבה יותר גרועים משלי, לא כמוני, בסך הכל על כסא גלגלים. לפעמים אני אומרת תודה לאלוהים שזה מה שקרה לי".

 

מה את מאחלת לעם ישראל לשנה החדשה?

 

"שתהיה שנה שתבוא עלינו לטובה.. תחייכו תשמחו, תהיו טובים אחד לשני, לא רק בחגים ורק בריאות ואושר.. זה הכי חשוב בחיים".