רגע אחד מתשע"ה: פרק הסיום בטלנובלה

ב-2008, כשהתחלתי להיות כתב לענייני משפט, נזרקתי למים הקרים של עדויות טלנסקי בפרשת מעטפות הכסף. ב-2012, שבוע אחרי שהתחלתי לעבוד בחדשות 10, זוכה אהוד אולמרט מהפרשה. לאחר התפניות הדרמטיות שחשפנו, הרשיע השנה בית המשפט את ראש הממשלה לשעבר גם בפרשה הזו • תיק אחד מלווה את אביעד גליקמן למשך שבע שנים. בתשע"ה הוא סגר עליו את המעגל • פרויקט סוף השנה, כתבה רביעית

הארוע המרכזי בשנת 2015 בתחום המשפט היה ללא ספק בעיניי חשיפת קלטות שולה זקן בבית המשפט, עדותה של זקן נגד אולמרט - והרשעתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי המחודשת.

 

שבע שנים ליוויתי מקרוב את פרשות אולמרט השונות במיוחד פרשות טלנסקי והולילנד. ראיתי את האישה הקרובה אליו ביותר מחליטה לא להעיד נגדו במשפט טלנסקי הראשון, ולאט לאט ראיתי את השינוי שעברה עד להחלטתה להביא לידי המשטרה את הקלטות שהקליטה ואת עדותה בבית המשפט נגד האיש היה קרוב אליה ביותר במשך 30 שנה.

 

כמי שנחשף לקלטות עוד הרבה לפני שהובאו לבית המשפט, וכמי שחשף יחד עם עמיתי ברוך קרא את אותן קלטות (במיוחד הקלטת הנדירה בה אולמרט מאשים את ברק בשוחד), נדהמתי להאזין בכל פעם שהקשבתי לאותן קלטות.

 

> לכתבות נוספות בפרויקט סוף השנה
אלמוג בוקר עמד על נקודת התצפית, וקפא

ניק קוליוחין שבר לרגע את שרשרת המזון

אלי לוי צפה במפקד המחוז מקבל החלטה אמיצה
גיל תמרי לא האמין למה שכתוב בהזמנה

 

אין ספק שיחסי אולמרט-זקן הם הם החומרים מהם מכינים את הטלנובלות הטובות ביותר. מה אין שם? אהבה אינסופית שמתחלפת בשנאה, בגידה ונקמה - והכל לעיני מדינה שלמה.

 

הקלטת אולמרט על ברק - בווידאו המצורף כאן


> לסיפורים גדולים נוספים של אביעד גליקמן מתשע"ה

פרשת רונאל פישר: גיוס עדת המדינה | עימות הדמעות

"חטיפת" ניב אסרף: השיחה שהקפיצה | החובות שסיבכו

מחדל מצעד הגאווה: השקף בתדרוך | עדויות הקצינים

הקלטות משפחות הפשע מי-ם | אברג'יל מהכלא

בית המשפט הציע לקצר את עונשו של ניר סומך

 

כששופטי בית המשפט המחוזי החליטו להרשיע את אולמרט במרץ האחרון בפרשה שנפתחה מחדש, בעקבות אותן קלטות, חשתי סגירת מעגל: ב-2008 התחלתי לשמש ככתב המשפט של Ynet, ומיד הופקדתי על סיקור עדותו המוקדמת של טלנסקי. כאשר אולמרט זוכה בסיבוב הראשון ונתן את נאום "לא היו מעטפות כסף" בשנת 2012, זה היה שבוע לאחר שהתחלתי לעבוד בחדשות 10.

 

הרשעתו של אולמרט בעקבות קלטות שולה עדותה של זקן בבית המשפט, ועמידתה נגד האיש הקרוב אליה ביותר, היוו ללא ספק בעיניי את אחד מרגעי הדרמה האנושית הגדולים ביותר, שנראו אי פעם בבית משפט ישראלי.