גל הירש. יש שמתנגדים, יש שתומכים, חדשות 10

תמיכה בהירש מול ההורים השכולים: "האיש הנכון"

אחרי פגישתם עם ארדן, הודיעו המשפחות ששכלו את בניהו במלחמת לבנון השנייה על השהיית המחאה נגד מינוי המפכ"ל. בינתיים הוריו של רס"ן איתן בלחסן שנהרג בלבנון, התייצבו לצד הירש: "יש להפריד את השכול באופן חד משמעי מנושא המינוי"

במקביל לפגישה שנערכה בלשכתו בתל אביב של השר לביטחון הפנים בין גלעד ארדן להורים השכולים שמחו על ההחלטה למנות את תת-אלוף (מיל') גל הירש למפכ"ל הבא, שיגרו היום (שישי) הוריו של רב-סרן איתן בלחסן מכתב לוועדת טירקל, בו ביקרו את מחאת ההורים השכולים בנושא מינוי המפכ"ל והביעו את תמיכתם במועמדותו של הירש.

 

"נוכח המתקפה חסרת הרסן המנוהלת נגד תא"ל במיל' גל הירש, ברצוננו להשמיע לך קול אחר, קול אוהב ולא מחרב", כתבו ציונה וקלוד בלחסן לשופט (דימוס) יעקב טירקל, לקראת הכינוס הצפוי של הוועדה למינוי בכירים בשירות הציבורי בראשית השבוע הבא. "צר לנו לקרוא ולשמוע על מכבש הלחצים המופעל על רה"מ, השר לביטחון פנים והוועדה שבראשותך באמצעות כלי התקשורת ובאופן ישיר ובלתי מכובד של משפחות שכולות המנכסות לעצמן את הכאב והשכול של כולנו".

 

השניים, שציינו כי הם פונים לוועדה בשמם ובשם משפחות שכולות נוספות, הוסיפו: "אין לנו את הכלים לדעת מי ראוי לפקד על משטרת ישראל אך אנו רואים  בגל הירש דמות מופת, לוחם ללא חת, מפקד נערץ, אדם ערכי וישר אשר אין ראוי ממנו להוביל פקודים ואנשים לאהבת הארץ, לנתינה ולהגשמת יעדים ומשימות. אנו יודעים שגם מכתבנו זה, אשר נכתב בדם ליבנו, אינו אמור להשפיע על שיקולי הוועדה, אך משלא מצאנו מנוח לנפשנו נוכח פני הדברים העלנו זאת על הכתב. נבקש לציין כי, משפחות שכול נוספות הביעו את תמיכתם בעמדתנו הנחרצת כי יש להפריד את השכול באופן חד משמעי מנושא המינוי. לשכול פנים רבות. אל יהפוך איש את השכול הפרטי שלו לכלי ניגוח".

 

ההורים השכולים מחוץ ללשכת ארדן, הבוקר
 

ההורים השכולים מחוץ ללשכת ארדן, הבוקר(ניק קוליוחין)

התפנית שתסבך את המינוי? השר גלעד ארדן
 

התפנית שתסבך את המינוי? השר גלעד ארדן(חדשות 10)

בינתיים, אחרי פגישת ארדן עם ההורים שמחו מחוץ לביתו אתמול, נראה כי גם מחאה זו הושעתה לעת עתה. יעקב צמח, אביו של עוז שנפל במלחמת לבנון השנייה, אמר כי הפגישה עם השר לביטחון הפנים הייה "חשובה, פתוחה ועניינית, במהלכה חשפנו בפני השר ארועים במלחמה עליהם פיקד גל הירש. הפננו אותו ל-4 דוחות עם דברים קשים שנכתבו על תפקודו של גל. הפננו אותו לפגוש את כותבי הדוחות. הפגישה הייתה טובה. בשלב זה לוקחים אתנחתא מהמחאה, נשקול צעדינו בימים הקרובים".

 

מוקדם יותר אמר משה מוסקל, אביו של רפנאל ז"ל, ש"השר נאות לקרוא ארבעה דוחות שנכתבו על הירש. החשוב בסיפור שהשר ייפגש עם האלוף במילואים אלמוג ועם האלוף יורם יאיר (יה-יה), שהמליצו להדיח את הירש אחרי לבנון השנייה. כולנו רוצים מפכ"ל ראוי ומתאים. לדעתנו, הירש לא מתאים לאור תפקודו במלחמה".

 

השר לביטחון הפנים מסר מצדו כי שוחח עם ההורים השכולים ארוכות והקשיב לטענותיהם נגד המינוי. עוד הוסיף כי הוא "יבחן לעומק את טענותיהם".