בהוראת איראן: חיזבאללה מתכונן למערכה מול ישראל

לאחר הסכם הגרעין, באיראן רוצים לנצל את הנסיגה של צבא בשאר אסד לאזור דמשק ולחזור לשלוט בגבול של ישראל עם סוריה. במדינה ייעזרו בחיזבאללה, שרוצה להוכיח שלא נחלש בגלל הלחימה הקשה בסוריה, על מנת להשיג מטרה זו. הלחימה הבאה של צה"ל תתקיים בצפון?

לאחר החתימה על הסכם הגרעין בין מעצמות המערב לאיראן, מתכונן חיזבאללה למערכה הבאה מול ישראל כאשר איראן עומדת מאחוריו. בארגון הבינו שבישראל מייחסים לו חולשה מכיוון שהוא בעיצומה של מלחמה קשה בתוך סוריה והבהירו כי הם מוכנים לפתוח במלחמה מול ישראל.

 

המציאות שבה נמצא הגולן לאחר הסכם הגרעין היא מציאות שבה הצבא של נשיא סוריה, בשאר אסד, לא נלחם בגולן כי הוא חייב להלחם בדמשק. דוגמה למצב הרעוע באזור דמשק ניתנה מוקדם יותר היום כאשר 100 בני אדם נהרגו בפיגוע טרור בפרברי הבירה הסורית. באיראן רוצים לנצל זאת על מנת לחזור לשלוט בגבול של ישראל עם סוריה ובחיזבאללה מעוניינים לגייס דרוזים על מנת להשיג מטרה זו.

 

בד בבד, צה"ל פרסם הערב (ראשון) תיעוד של חיסול שביצע בגבול סוריה ב-26 באפריל, נגד חוליית דרוזים שנשלחה בידי איראן והחיזבאללה לבצע פיגוע משמעותי נגד כוחות צה"ל על גדר המערכת. באותו יום, בסמוך לשעה 21:00, הבחינה תצפית של גדוד האיסוף הקרבי "עיט" ברמת הגולן בחולייה של ארבעה צעירים דרוזים, שהגיעה ברגל מהכפר הדרוזי ח'אדר לעבר מוצב צה"ל סחייטה שבצפון רמת הגולן. התצפית הבחינה שהארבעה נושאים תיקים על הגב, ומתעסקים עם הקרקע 15 מטר מהגבול עם סוריה.

 

לאחר שהבינו בצה"ל כי מדובר בחוליה שתפקידה הנחת מטענים, ושהניחה כבר שלושה כאלה בזירה, הוזעק כלי טייס של חיל האוויר ששיגר לעברם טילים והרג את הארבעה.

 

מכיר אותנו: על הבקיאות של נסראללה בעיתונות הישראלית