תושבי שכונות הקצה בי-ם מפחדים להפוך לחזית מול יריות השמחה

תושבי השכונות בירושלים הצמודות למחנות הפליטים הפלסטינים כבר התרגלו לקולות הירי שבוקעים מהחתונות והשמחות במחנות השכנים. לפני יומיים נפצע אוריה לוי בן ה-5 מירי טועה שכזה והתושבים שם מספרים שהם מפחדים להפוך לחזית אל מול היריות מהחתונות. "אני לא רוצה לצאת שוב החוצה, מה ייקרה עם שוב יפגע בי קליע?"

אוריה לוי בן החמש מתגורר בשכונת פסגת זאב שבירושלים. ביום שישי האחרון, הוא נפגע מקליע טועה שנורה מאחת השכונות הערביות השכנות ונפצע קל ברגלו. היום (ראשון), אחרי שהשתחרר מבית החולים, הוא שיחזר את רגעי הפציעה.

 

"הקליע בא מאחורי ואז ירד ועשה לי חור ברגל", אומר אוריה. אחותו אחינועם הוסיפה: "היה ניצוץ כזה ואז זה ירד והיו שני חורים במכנסיים והכל היה רטוב". למרות שהשתחרר מבית החולים, אוריה כבר אומר שאינו מוכן לחזור לאזור בית הכנסת, שמא ייפגע שוב מקליע.

 

דבריהם של ואחינועם מייצגים את חששם של כל תושבי השכונות הסמוכות למחנות הפליטים הפלסטינים בבירה. רק מאות מטרים מפרידים בין השכונות והחשש שמא שכונות הקצה יהפכו למטרה מטריד את התושבים.

 

 

"בהתחלה לא חשבנו שצריך להתגונן מפני הדברים האלו, זה דבר שבשגרה פה בעיקר בסופי השבוע כשיש חתונות, אבל אם הקליע היה פוגע בלב של אוריה או בראשו - לא היה לי ילד", מסבירה יפה, אימו של הילד הפצוע.

 

לא רק התושבים היהודים של הבירה מצהירים כי יריות השמחה בחתונות מדירים שינה מעיניהם. מהירי ממנו נפצע אוריה נפצע גם נער פלסטיני ממחנה הפליטים שועפט, שם אומרים כי הם מבקשים מהעירייה להתערב בנעשה.


בהא נבאתא, יו"ר ועד שועפט אומר: "למה הם מחכים בעירייה, הם רוצים שנאבד את השלום? אנחנו הופכים להיות מקום מסוכן מאוד. הם חייבים להתחיל לעשות משהו כי אנחנו בדרך להפוך לבית ג'אלה וגילה".