ניצב גילה גזיאל. התלונה הועברה למחלקת המשמעת, חדשות 10

תלונה: קצין משטרה איים על פקודיו שלא להעיד לטובת ערן מלכה

למחלקת המשמעת של המשטרה הוגשו לפני כחודש כמה תלונות נגד מפקד היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית, תנ"צ יועז פנקס, בהן נטען כי אסר על פקודיו להעיד לטובת הקצין הבכיר הנאשם בפרשת רונאל פישר. לפי התלונות, פנקס איים "לערוף את הראש" למי שיספק עדות אופי על מלכה. במשטרה הכחישו: "טענות מופרכות"

פרסום ראשון: האם קצין בכיר במשטרה איים על פקודיו שלא להעיד עדות אופי לטובת ערן מלכה? לחדשות 10 נודע היום (ראשון) כי בחודש האחרון הגיעו למחלקת המשמעת של המשטרה מספר תלונות נגד תת-ניצב יועז פנקס, מפקד היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית, בהן נטען כי פנקס איים על שוטרים שלא יעיזו להעיד לטובת קצין המשטרה הבכיר הנאשם בפרשת רונאל פישר.

 

לפי התלונות, פנקס איים על פקודיו כי מי מהם שיעיד לטובת מלכה "יסתבך איתו" והזהיר כי "יוריד לו את הראש". לחדשות 10 אף נודע כי התלונות הגיעו עד לראש משאבי אנוש של המשטרה, ניצב גילה גזיאל, שבדקה את העניין ועירבה בכך את מחלקת המשמעת.

 

לטענת בכירים במשטרה, במחלקת המשמעת הבהירו לפנקס כי מעשיו לכאורה אינם חוקיים. יחד עם זאת, בתגובה הרשמית לפניית חדשות 10, אמרו במשטרה כי לא רק שהקצין לא אסר על איש להעיד - אלא אף הבהיר כי אין כל מניעה בכל: "תוכן הטענות המופרכות הללו הובא לידיעת מחלקת המשמעת, ולאחר בירורן נמצא שאין להן כל ביסוס עובדתי".

 

 

"נטרפת עליו דעתו". ערן מלכה(חדשות 10)

בתוך כך, היום הגיש מלכה בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות פרקליטיו, עו"ד עופר ברטל ודב כהן, לעיין מחדש בהחלטה להותירו במעצר עד לתום ההליכים נגדו. בבקשה נכתב כי מצבו הנפשי של מלכה התדרדר לאחרונה באופן משמעותי בשל העובדה כי הוא מבודד לחלוטין. מלכה אף ציין כי ספג מסרים מאיימים מאסירים שהבחינו בו בדכו לדיונים בבית משפט.

 

מלכה קבל על כך שלא מתאפשר לו לפגוש לסיכיאטר לעיתים קרובות ובבקשה אף צוין כי "הולכת ונטרפת עליו דעתו". הוא האשים את שב"ס בהזנחה מסוכנת של מצבו הנפשי, וביקש להשתחרר למעצר בית עם איזוק אלקטרוני עד שיימסר גזר דינו בפרשה הצפוי בתחילת החודש הבא.