השב"כ פשט על הישוב עדי עד בשומרון; שני תושבים נעצרו

שירות הביטחון הכללי והמשטרה פשטו לפנות בוקר על מספר בתים בישוב עדי עד הנמצא בדרום השומרון ותחקר מספר פעילי ימין. שני תושבי המקום נעצרו והועבר לחקירה. במקביל, צה"ל תיגבר כוחות באזור מחשש לגל "פיגועים בודדים"

המלחמה בטרור היהודי: שירות הביטחון הכללי והמשטרה פשטו לפנות בוקר (ראשון) על מספר בתים בישוב עדי עד שבדרום השומרון. שני תושבי המקום נעצרו והועברו לחקירת כוחות הביטחון. חיפושים נערכו בבתים נוספים ביישובים נוספים הנמצאים באזור.

 

בארגון חוננו טענו כי בפשיטה נוספת בגבעת הבלאדים הסמוכה לכוכב השחר, נערכו מעצרים נוספים בהם נעצרו שבעה בני אדם. עוד נמסר כי עורך דין מטעם הארגון בודק את סיבות המעצר.

 

גם הבוקר קיים חשש כבד במערכת הביטחון מפני גל פיגועי 'טרור עממי' בשטחים, בעקבות מותו של אב משפחת דוואבשה. בצה"ל הוחלט גם הבוקר להמשיך ולתגבר כוחות בשטח בניסיון להכיל את האירועים האלימים הצפויים.

למרות זאת, בצה"ל מעריכים כי רצונו של יו"ר הרשות אבו מאזן לשמור על שקט יחסי עשוי למנוע את ההתלקחות ממנה חוששים מאוד בירושלים. אמש יודו אבנים לעבר אוטובוס "אגד" באזור מנהרת נעמי שמר שבירושלים ובכניסה לעיסוויה, אך לא היו נפגעים.

 

החשש העיקרי הוא הרחבת תופעת "פיגועי עלי דוואבשה", כפי שכינו את הדבר במערכת הביטחון. הכוונה היא לפיגועים שמבוצעים על ידי מחבלים בודדים ולא מתוכננים מראש. העובדה שמדובר בפעולות יחידים מקשה מאוד על כוחות הביטחון, גם לא על ידי פעילות מודיענית.

 

שר הביטחון, משה יעלון, יוציא השבוע צווי מעצר מנהליים נוספים לבקשת שירות הביטחון הכללי (שב"כ) בניסיון להגיע לפריצת דרך בחקירת הצתת הבית והרצח שאירע בכפר דומא, שעדיין נותרה ללא כל התקדמות - עשרה ימים לאחר המעשה.

 

אמש פורסם בחדשות 10 כי כמה ראשי מועצות באזור הכפר הפלסטיני קראו להקים יחידות שמירה שיאבטחו את הכפרים הפלסטיניים הממוקמים בסמוך להתנחלויות.

 

על פי היוזמה, מתנדבים פלסטינים יאבטחו את הכפרים במשך 24 שעות ביממה, כשהשמירות יתבצעו במתכונת של משמרות. בשלב זה מדובר בקריאה לפעולה בלבד ועדיין לא התקבלה החלטה רשמית בנושא.