ח"כ כבל. חוק שיפתור את בעיית ההמתנה לנציג?, מתוך ערוץ הכנסת

ח"כ כבל: "דרעי מתכוון לאשר את מתווה הגז"

יו"ר ועדת הכלכלה טען במהלך דיון בכנסת כי שר הכלכלה מתכוון לאשר את מתווה הגז הטבעי, וזאת לאחר שכבר הצהיר כי בכוונתו להעביר סמכות זו לממשלה. לדבריו, דרעי ביקש להציג בפניו הסתייגויות מסוימות למתווה, אך אמר כי יפעיל את סמכותו בנושא על מנת לייתר את הצורך באישור ההסכם הכנסת. דרעי בתגובה: "צר לי על דברי כבל, רק אחרי אישור מליאת הכנסת אשקול אם להפעיל את סעיף 52"

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, חשף היום (שלישי) כי שר הכלכלה אריה דרעי מתכוון לאשר את מתווה הגז במסגרת סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים.

 

לדברי כבל, דרעי ביקש להציג בפניו הסתייגויות מסוימות למתווה, אך אמר כי יפעיל את סמכותו בנושא על מנת לייתר את הצורך באישור הכנסת לנושא. כבל טען כי שר האוצר משה כחלון ושר האנרגיה יובל שטייניץ גם כן עדכנו אותו אתמול בנוגע להתפתחויות.

 

"הם ביקשו להודיע לי ששר הכלכלה מתכוון להגיש לי בקשה להפעיל את סעיף 52. שר הכלכלה בכבודו ובעצמו", הצהיר כבל בדיון ועדת הכלכלה בנושא מתווה הגז.

 

דרעי: "רק לאחר אישור הכנסת אשקול להפעיל את הסעיף"

זמן קצר לאחר מכן הגיב דרעי לדברי כבל, והכחיש כי כבר קיבל החלטה בנושא. "כפי שהודעתי בעבר לממשלה, אני לא מוכן להפעיל את סעיף 52 ולפיכך הממשלה לקחה את הסמכות להפעלת הסעיף", הבהיר שר הכלכלה, "לאחר שהכנסת לא אישרה את הודעת הממשלה בעניין, הסמכות להפעלת הסעיף נשארה בסמכות שר הכלכלה".

 

"ראש הממשלה נתניהו ושר האנרגיה שטייניץ הודיעו לי כי הממשלה תאשר את המתווה, שלאחר מכן יובא לאישור הכנסת, ורק לאחר אישור מליאת הכנסת, אשקול האם להפעיל את סעיף 52", הוסיף דרעי.

 

שר הכלכלה הביע את מורת מוחו מדבריו של כבל. "לא ביקשתי מח"כ איתן כבל לקיים התייעצות על סעיף 52", הוא אמר, "אתמול, בכנסת, התקיימה ישיבה בהשתתפותי עם השר שטייניץ, המשנה ליועץ המשפטי עו"ד אבי ליכט וח"כ כבל,ושם נבדקו לוחות הזמנים והאפשרויות המשפטיות הקיימות. צר לי שבתום ישיבה זאת בחר ח"כ כבל להודיע מה שהודיע ואף הבעתי כעת בפניו את מורת רוחי מתוכן דבריו".

 

הסמכויות הועברו מידיו. שר הכלכלה דרעי
 

הסמכויות הועברו מידיו. שר הכלכלה דרעי(חדשות 10)