כחלון לחדשות 10: לא אשתתף בהצבעה היום על מתווה הגז

שעות לפני ההצבעה על אישור העברת סמכות ההחלטה לממשלה, עדיין לא בטוח שראש הממשלה נתניהו יצליח להשיג את הרוב הדרוש. שר האוצר נפגש עמו והודיע לו כי לא ישנה את החלטתו שלא להתערב בתחום הגז בשל חברותו עם איש העסקים קובי מימון. מוקדם יותר היום, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע שיתנגד להצעה להעביר את הסמכות משר הכלכלה לידי שרי הממשלה

כחלון מבהיר - לא אשתתף בהצבעה על מתווה הגז. שר האוצר משה כחלון נפגש היום (שני) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והודיע לי כי לא ישתתף בהצבעה במליאה על העברת הסכם הגז לאישור שרי הממשלה.

 

כחלון אישר לחדשות 10 כי למרות בקשתו של נתניהו הוא לא מתכוון להשתתף. זאת בעקבות ניגדו עניינים שנוצר בשל חברותו עם איש העסקים קובי מימון. לפני מספר שבועות הודיע כחלון כי הוא אינו מתכוון לעסוק בנושא הגז בשל אותו ניגוד עניינים. כמוהו גם שר השיכון יואב גלנט ושר הרווחה חיים כץ אמורים לא לקחת חלק בהצבעה בשל ניגוד עניינים לכאורה.

 

במצב העניינים הזה לא בטוח כי לראש הממשלה יהיה רוב. אי לכך ייתכן כי ייעשה ניסיון לדחות את ההצבעה למועד אחר. החלטתו של כחלון מצטרפת להודעתו של יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מוקדם יותר היום כי סיעתו תתנגד להעברת הסמכות לשרים. הודעה זו הגיעה בהפתעה לאחר הערכות שליברמן יתמוך במתווה המסתמן ולא יערים קשיים על אישורו.

עוד לפני ליברמן גם שר האוצר לשעבר, יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד, הודיע כי סיעתו תתנגד להחלטה ולא תסכים להעביר את ההחלטה לשרים. כזכור, ההצבעה היום היא תוצאה של סירובו של שר הכלכלה אריה דרעי שלא לאשר בעצמו את מתווה הגז.

 

"במקרה שהכנסת לא תאשר את העברת ההחלטה לממשלה, לא אעשה שימוש בסמכותי כשר התעשייה, המסחר והתעסוקה לעקיפת סמכותו של גילה", אמר דרעי לחדשות 10.