זירת האסון ביבנה, הלילה, שרגא קורצוג ואיציק אביטן, "חדשות 24"

גוף תאורה ענק קרס באולם אירועים ביבנה - אישה נהרגה, 20 נפצעו

אירוע רב נפגעים לאחר חצות באולם שמחות ברחוב שידלובסקי ביבנה: גוף תאורה גדול מימדים קרס באמצע אירוע, ופגע ב-21 בני אדם. אחת מהם, אשה כבת 50, מתה מפצעיה בזירת האירוע. צוותי מגן דוד אדום הוזעקו למקום. פראמדיק מד"א: "היתה המולה גדולה, אנשים ניסו למלט את עצמם". מתנדב איחוד הצלה: "השמחה הפכה לאסון"

אסון באולם שמחות: גוף תאורה ענק קרס הלילה (בין שני לשלישי) על אורחי אירוע, שהגיעו לאולם "עדיה" ברחוב שידלובסקי, הרחוב הראשי של אזור התעשיה, בעיר יבנה. במקום יש הרוגה אחת, אשה כבת 50, ו-20 פצועים, ובמגן דוד אדום הכריזו על אירוע רב נפגעים.

 

הקריאה למד"א הגיעה בשעה חצות וחצי, כאשר גוף התאורה נפל מהתקרה ופגע בחוגגים. על פי דיווחים מהשטח, אחד מהפצועים, גבר כבן 30, פונה במצב בינוני עם פגיעת ראש, ו-19 אנשים נוספים נפצעו קל. הם פונו לבתי החולים קפלן ברחובות, אסף הרופא ושיבא תל השומר.

 

בשלב מאוחר יותר בלילה עוכבו לחקירה שלושה בני אדם בעקבות התקרית - מנהל האירוע ושני בעלי אולם השמחות.

פראמדיק מד"א מייק פרז, שהגיע בין הראשונים למקום: "היתה שם המולה רבה, אנשים מבוהלים שניסו למלט את עצמם. חלק מהפצועים עדיין התהלכו, אחרים שכבו על הרצפה. לאחר הטיפול הראשוני שהענקנו להם, כוחות גדולים שלנו שהגיעו למקום פינו אותם".

 

למקום הגיעו גם עשרות מתנדבים מ"איחוד הצלה" שאחד מהם, יוני עוזיהו, סיפר: "כשהגעתי נתקלתי בעשרות אורחים מבוהלים שחלקם סבלו מפציעות וחבלות, עקב מתקן תאורה שמסיבה שאינה ברורה נפל על האורחים שהיו באולם. אחת המשתתפות שספגה פגיעה ישירה מהמתקן שנפל נפצעה אנושות, ניסינו להציל את חייה אך למרבה הצער מותה נקבע בזירה כתוצאה מפגיעה קשה ממנה סבלה. מדובר בזירה קשה של שמחה שהפכה בן רגע לאסון".

 

גוף התאורה שקרס באולם "עדיה"
 

גוף התאורה שקרס באולם "עדיה"()

מתנדב זק"א, יוסי צמח, הוסיף: "קיבלנו דיווח ממוקד זק"א על אירוע חריג באולם אירועים ביבנה, וכשהגעתי מאות אורחים רצו החוצה וצעקו. עשינו החייאה על אישה ולצערי ניסיונות ההחייאה כשלו".

 

האסון החמור ביותר שנצרב בזיכרון הישראלי, של כשל טכני באולם שמחות שהביא למוות, קרה באולם "ורסאי" בירושלים בחודש מאי 2001. קרן ואסף דרור חגגו שם את חתונתם, כאשר הרצפה באחת הקומות קרסה והביאה למותם של 23 מאורחי החתונה, ולפציעתם של מאות. לשיטת הבנייה "פל קל" יוחס חלק מהאשמה באירוע וממציא השיטה, אלי רון, הורשע בגרימת מוות ברשלנות - כמו גם בעלי האולם.