פרסום ראשון: הניצב בדימוס טען כי נסיעתו לחו"ל מומנה מכספו של עו"ד רונאל פישר

בחקירתו סיפר קצין המשטרה הבכיר לשעבר לחוקריו כי הרגיש כה לא בנוח עם העובדה שפישר מימן את נסיעתו, שחש צורך לפצותו על כך וקנה לאשתו מתנה. אשתו של פישר הוכנסה אז לחדר החקירות, עומתה עם הנחקר ואישרה את גרסתו לאירועים. בקרוב יעומת עם הדברים גם פישר עצמו, כאשר בינתיים הנאשמת רות דוד מכחישה כל קשר למעורב החדש בפרשה

לחדשות 10 נודע כי קצין המשטרה הבכיר לשעבר, בדרגת ניצב, שנחקר בפרשת רונאל פישר בעקבות מידע שמסר רפ"ק בדימוס ערן מלכה, טען בחקירתו כי מעולם לא נסע לחו"ל על חשבונו של הקבלן יאיר ביטון, כפי שנטען - ומעולם לא הדליף חומרי חקירה הנוגעים אליו.


על פי אותו קצין לשעבר, הטיסה לבודפשט מומנה על ידי עורך הדין רונאל פישר, שגם התלווה אליו בנסיעה עם אשתו. יתרה מכך, לדברי בכיר המשטרה לשעבר הוא חש שלא בנוח מכך שפישר מימן את הנסיעה, עד כדי כך שבחזרתו לארץ יצא לקנות מתנות לאשתו. אשתו של פישר הוכנסה אז לחדר החקירות ומסרה את אותה הגרסה- מבלי לתאם אותה מראש עם החשוד.


אדם נוסף שייחקר בקרוב לגבי אותה טענה הוא פישר עצמו. בינתיים, הנאשמת רות דוד, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, כבר נשאלה על הקשר לקצין המשטרה הבכיר לשעבר - והכחישה אותו בתוקף.

 

בשיחה עם חדשות 10 הכחיש מכה וכה קצין המשטרה הבכיר לשעבר את עבירות השוחד ושיבוש הליכים המיוחסות לו. "לא הדלפתי מעולם. אני זה שמדליפים לגביו ולא להפך", אמר.

 

בהמשך להתפתחות הדרמטית בחקירה, עליה דווח לראשונה בחדשות 10 ביום חמישי, הותר לפרסום כי הקצין חשוד בשוחד ובשיבוש הליכי משפט. מעורבים מרכזיים נוספים בפרשה נחקרים גם הם במח"ש בעקבות אותה התפתחות.


בחודש שעבר הוגשו כתבי אישום נגד פישר, קצין המשטרה מלכה (שכיהן בתפקיד בכיר ביחידה לחקירות הונאה להב 433), כמו גם רות דוד וצד גורמים אחרים.

בכתבי האישום, שהוגשו לבית המשפט המחוזי בירושלים, הואשמו פישר ומלכה בלקיחת שוחד, מתן שוחד, הלבנת הון וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. דוד, שלאחר סיום תפקידה בפרקליטות הצטרפה כשותפה למשרדו של פישר בתחילת שנת 2014, הואשמה בשיבוש הליכי משפט ובקבלת נכסים שהושגו בפשע.