חשיפה: ח"כ דני עטר בנה כביש פרטי שמוביל לביתו על קרקע ציבורית

לאחר שנחשפה במוסף "אנליסט" נסיעת התענוגות שקיים חבר הכנסת הטרי דני עטר לגרמניה, בה בין היתר ביקר בבתי קזינו, מתגלה פרשיה נוספת. חבר הכנסת מהמחנה הציוני בנה שביל גישה פרטי שמוביל לבית בו הוא מתגורר על קרקע ציבורית. ומי אישר את חריגת הבנייה הגדולה? עטר עצמו, שעמד בראש ועדת התכנון

בשנת 2011 חבר הכנסת דני עטר (המחנה הציוני), שהיה אז ראש המועצה האזורית גלבוע, רכש לבנו וילה צמודה לשלו ביישוב הקהילתי גן-נר.


לצד הווילה, ברחוב החצב, היה בעת הקניה שטח ירוק, ציבורי, שבו אסור לבנות ללא היתר. הכניסה והיציאה מהבית באותה תקופה התבצעו רגלית, דרך הכביש הראשי.


בתצלומי אוויר מהשנה שלאחר מכן רואים בבירור כיצד בסמוך לביתו של עטר סוללים דרך כורכר שמובילה רק אליו. בתמונות מ-2015 רואים את שביל הגישה מתפתל עד לפרצה בחומה שהפכה לחניה צמודה - הכל למרות שתכנית הבנייה אוסרת על שימוש בשטחים ציבוריים לכל מטרה פרטית.

"מה זאת אומרת מי הגורם שאישר את שביל הגישה?" עונה עטר לשאלת כתב חדשות 10, ומודיע כי השביל אושר על ידי הוועדה המקומית. אלא שבראש הוועדה המקומית שלדבריו אישרה את הבניה, עמד עטר עצמו.


תגובת דני עטר: "הבית המדובר נמצא בבעלותו של אדם עטר, בנו של ח"כ דני עטר. הבית נרכש על ידו לפני שלוש שנים ופריצת הדרך הייתה קיימת כבר במועד רכישתו. בשנת 2014 הוגשה תב"ע המסדירה את הייעודים והשימושים בשפ"פים ובשצ"פים כולל מעבר וחניה לבעלי מגרשים צמודים.


בדצמבר האחרון הוועדה המקומית אישרה את התכנית והמליצה להפקידה בוועדה המחוזית. נראה כי מסע הדיג לא צלח והרשת שנפרסה לח"כ עטר לא הניבה שלל".