דנינו: "בימים הקרובים תתפרסם חקירה מהמשמעותיות שהיו פה נגד ארגוני פשיעה"

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הפתיע בכנס לשכת עורכי הדין באילת, כאשר רמז על פרשה גדולה האמורה להתפרסם בקרוב. כעבור כ-45 דקות, התפרסמו פרטים נוספים: מדובר בחקירה חובקת עולם ורבת זרועות, במסגרתה פשטו הבוקר גופי האכיפה על עשרות בתים ועצרו כ-50 חשודים בעבירות אלימות, סמים ופשיעה חמורה ומאורגנת

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, אמר הבוקר (שני) בכנס של לשכת עורכי הדין באילת כי בקרוב תתפרסם פרשה גדולה הנוגעת לארגוני פשיעה. "בימים הקרובים תתפרסם אחת החקירות היותר משמעותיות שהיו פה נגד ארגוני פשיעה בישראל", טען המפכ"ל, "אני לא יכול להרחיב, בגלל צווי איסור פרסום".

 

דנינו לא פירט, אבל הדהים את הנוכחים באולם כאשר סיפר על עצם קיומה של החקירה, שאפילו עליה לא ניתן היה לפרסם דבר באותן דקות. כעבור כ-45 דקות, פרסם האגף לחקירות ולמודיעין להב 433 פרטים נוספים על הפרשה, המכונה "פרשה 512", ושאותה מנהלת היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות בשיתוף עם היחידה המרכזית תל אביב, בליווי פרקליטות תל אביב ומרכז.

 

"עניינה של הפרשה היא בשורת אירועים וחשדות לביצוע עבירות בארץ ובחו"ל, בתחומי הפשיעה החמורה והמאורגנת ובהן אלימות וסמים, על ידי עשרות חשודים ומעורבים, חלקם מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה", נאמר בהודעה. "בתום חקירה סמויה ממושכת ומסועפת, חובקת עולם, פשטו הבוקר כוחות רבים של גופי האכיפה, בסיוע כוחות ממחוזות המשטרה השונים, על בתיהם של עשרות חשודים ומעורבים ברחבי הארץ, חלקם מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה.

 

"הכוחות ערכו חיפושים בבתי החשודים, ועיכבו כ-50 מהם לחקירה ביחידה. במסגרת הפעילות נתפסו כלי רכב, נכסים וחשבונות בנק לצורך בקשות חילוט", נאמר עוד בהודעה, "חשודים יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם, בשעות הבוקר בבית משפט השלום בראשון לציון. החקירה הגלויה עדיין בראשיתה, ובשלב זה לא ניתן למסור פרטים נוספים".

 

 

בכנס משתתפים פרט לדנינו גם איילת שקד, שרת המשפטים החדשה שדיברה על כך ש"המשילות עברה לבתי המשפט", וכן היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. במהלך הכנס, שייארך שלושה ימים, יתכנסו עורכי דין ומשפטים מכל רחבי הארץ לסדרה של פאנלים והרצאות. בהמשך היום צפויים לשאת דברים גם פרקליט המדינה עו"ד שי ניצן, מנכ"לית משרד המשפטים עו"ד אמי פלמור, וח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני).