החשודים המרכזיים בפרשה: ערן מלכה, רונאל פישר, רות דוד, חדשות 10

פרסום ראשון: קבלן בכיר נעצר בפרשת פישר עם שובו מחו"ל

הקבלן, שמעורב בפרשה וממלא חלק מרכזי בחקירה, נעצר מיד לאחר שנחת בישראל והועבר לחקירת מח"ש. הוא חשוד במתן שוחד ובשיבוש הליכי משפט ויובא לדיון בהארכת מעצרו. במקביל, תתחדש חקירתה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד

מעצר נוסף בפרשת רונאל פישר: קבלן בכיר, שלפי החשד תופס חלק מרכזי בפרשה, נעצר הבוקר (ראשון) לאחר ששב ארצה משהות בחו"ל והועבר לחקירת מח"ש. הסעיפים המיוחסים לו בינתיים הם מתן שוחד ושיבוש הליכי משפט.


האיש, העומד בראש אחת מחברות הקבלנות המוכרות בארץ, צפוי להגיע בהמשך היום לדיון בבית משפט בהארכת מעצרו. במח"ש, כאמור, חושדים כי הוא מילא חלק מרכזי בפרשה ההולכת ומסתעפת.

 

היום מתחדשת חקירתה של דמות מרכזית נוספת בפרשה, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד. כזכור, ביום שישי התחוללה דרמה מחוץ לבית משפט השלום בירושלים, כשדוד פונתה מהמקום באמבולנס לאחר שהתעלפה בכניסה לדיון בעניינה.

 

צפויה להישאר במעצר. רות דוד
 

צפויה להישאר במעצר. רות דוד(חדשות 10)

במח"ש טענו בסוף השבוע כי דוד ביימה את ההתעלפות, אך בכל מקרה מעצרה הוארך בהיעדרה. הנטייה במשטרה היא לבקש להאריך עוד את מעצרה, אך החלטה סופית בנושא טרם התקבלה. פרקליטה טען בתגובה לטענות מח"ש כי "היא יצאה מהרכב של מח"ש וקרסה. הפרמדיק אומר שהיא בהתקף ויש לה חולשה גדולה וחברי מתייחס לזה כאילו זו בדיחה. זה מקומם ונוראי".

 

בסוף השבוע הצטרף למצעד העצורים בפרשה גם הפסיכיאטר הבכיר, פרופ' יורם ברק, כיום מנהל כיום מחלקה במרכז הרפואי לבריאות הנפש "אברבאנל" שבבת ים. ברק נחקר בנוגע לחלקו בפרשה. לחדשות 10 נוגע במהלך סוף השבוע כי קיים חשד שברק השתתף בפגישה החשאית בין עורך הדין פישר, קצין המשטרה ערן מלכה, עו"ד רות דוד ועדת המדינה. נבדק אם ברק ניסה לתאם עדויות ולספק חוות דעת רפואיות לנוכחים בפגישה.

 

כבר לקראת סוף השבוע הנוכחי צפויים להתגבש כמה כתבי אישום נגד כמה מהמעורבים. גורמים בחקירה וכן בפרקליטות, ששוחחו עם חדשות 10, תיארו את משרדו של רונאל פישר כ"ארגון פשע של ממש".