שם נוסף בפרשה. פרופ' יורם ברק, צילום מסך

חשוד נוסף בפרשת רונאל פישר: הפסיכיאטר יורם ברק

הותר לפרסום כי פרופסור יורם ברק, מבכירי הפסיכיאטרים בישראל, נחקר בחשד למעורבות בפרשה ההולכת ומסתעפת. מוקדם יותר הוארך מעצרה של עו"ד רות דוד בהיעדרה. במח"ש טוענים כי פישר קיבל מערן מלכה מידע תמורת כסף בלפחות 10 מקרים: "תמונה קשה ומטרידה שעניינה השחתת המידות"

פרשת רונאל פישר ממשיכה להסתעף: אחר הצהריים (שישי) הותר לפרסם כי פרופסור יורם ברק, מבכירי הפסיכיאטרים בישראל, נעצר ונחקר בחשד למעורבות בפרשה. ברק מנהל כיום מחלקה במרכז הרפואי לבריאות הנפש "אברבאנל" שבבת ים.

 

מוקדם יותר, לאחר דחייה של כשעתיים, חודש בבית משפט השלום בירושלים הדיון בבקשת המחלקה לחקירות שוטרים להאריך את מעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד, שהתעלפה עם הגעתה לבית המשפט בבוקר. במהלך הדיון חשף נציג מח"ש חלק מהחשדות שכבר הצטברו בפרשה שבמרכזה עומד עורך הדין רונאל פישר. לדבריו, עד כה הצטבר מידע לפיו פישר קיבל פישר מידע על חקירות בתמורה לסכומי כסף ב-10 מקרים לפחות.

 

על פי המחלקה לחקירות שוטרים, עשרת המקרים לגביהם נאסף מידע קושרים, על פי החשד, בין פישר לערן מלכה, הקצין לשעבר במשטרת ישראל, החשוד שקיבל שוחד מפישר בתמורה להעברת מידע חסוי מחקירות הנוגעות למיוצגיו. בדיון נחשף, בין היתר, שעו"ד דוד חשודה שהעבירה ליאיר ביטון, החשוד בפרשת "ב. יאיר", מעטפה ובה מידע על החקירה נגדו. עוד עלה בדיון כי בין עדת המדינה לפישר היה סמס שקושר את רות דוד לפרשת "ב. יאיר".

 

עו
 

עו"ד דוד בבית המשפט, לאחר מעצרה השבוע(חדשות 10)

ערן מלכה בבית המשפט, אתמול
 

ערן מלכה בבית המשפט, אתמול(חדשות 10)

בדיון, שהתקיים שלא בנוכחותה של דוד שפונתה לקבלת טיפול ולבדיקות בבית החולים, עלה כי כפי שנחשף השבוע בחדשות 10, היא חשודה בתיאום גרסאות עם פישר ועדת המדינה במסגרת פגישה שנערכה ביניהם ערב מעצרם של האחרונים. בדיון נודע שעדת המדינה ביקשה להזמין לפגישה גם את מלכה, אולם דוד התנגדה. בפגישה, טוענים במח"ש, נעשה תיאום גרסאות גם עם עובדים נוספים במשרדו של פישר.

 

במחלקה לחקירות שוטרים החליטו הבוקר להביא את דוד לדיון בבקשה לאריך פעם נוספת את מעצרה, אחרי שבמהלך הלילה חלה, לדבריהם, "התפתחות דרמטית" בחקירה. במח"ש ביקשו להאריך את מעצרה של דוד, שחשודה בשיבוש מהלכי משפט ובתיווך לשוחד, בארבעה ימים נוספים, אולם לבסוף החליט השופט שמואל הרבסט להשאירה במעצר עד ליום ראשון.

 

רונאל פישר בדיון על הארכת מעצרו בבית המשפט
 

רונאל פישר בדיון על הארכת מעצרו בבית המשפט(חדשות 10)

"חומר החקירה אשר הוגש לעיוני והנוגע למשיבה, לעו"ד רונאל פישר ולמעורבים נוספים בפרשייה, מגלה תמונה קשה ומטרידה שעניינה השחתת המידות והשפעה בוטה ופושעת על עבודת המשטרה", אמר השופט. "עם זאת, עניינה של רות דוד הוא זה הנדון לפני ולא עניינה של הפרשיה או עניינים של המעורבים וברוח זה ניתנה ההחלטה". בהחלטתו, הוא הדגיש כי החשד נגד דוד הוא ברמה נמוכה יותר מאשר נגד חשודים אחרים בפרשה.

 

עם הגעתה לבית המשפט, התעלפה דוד, טופלה במקום והועברה להמשך בדיקות בבית החולים. הדיון החל בהיעדרה ונציג מח"ש טען כי דוד ביימה את ההתעלפות ואף טען כי בעבר דוד תדרכה נחקרים בפרשה לביים התעלפויות. פרקליטה של דוד, עו"ד יאיר גולן, הגיב ואמר ש"הדברים מקוממים. היא יצאה מהרכב של מח"ש וקרסה. הפרמדיק אומר שהיא בהתקף ויש לה חולשה גדולה וחברי מתייחס לזה כאילו זו בדיחה. זה מקומם ונוראי".