עו"ד רות דוד, חדשות 10

רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז ת"א, היא הבכירה שנעצרה הבוקר בפרשת פישר

מי ששימשה בעבר 8 שנים כפרקליטת מחוז תל אביב, רות דוד, היא הפרקליטה הבכירה שנעצרה הבוקר בפרשת רונאל פישר. דוד היתה שותפתו של פישר במשרד עורכי הדין שלו מאז תחילת 2014, ושימשה כעורכת הדין שלו בתחילת הפרשה

 

 

עורכת הדין הבכירה שנעצרה הבוקר בפרשת רונאל פישר המסתעפת היא רות דוד, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר. דוד נחקרת בחשד שקיבלה מידע בפרשת ב' יאיר והדליפה אותו לחשודים, ולקיחת שוחד. היא תישאר במעצר, בהסכמת פרקליטה, לשלושה ימים.

 

דוד הצטרפה כשותפה למשרדו של עו"ד פישר בתחילת שנת 2014, באיחוד שהיה אמור להשפיע על עולם המשפט הישראלי - ואכן השפיע, אם כי לא בדרך שהשניים תכננו תחילה. בתחילת הפרשה, שנחשפה בחדשות 10 ביולי שעבר, שימשה דוד כפרקליטתו של פישר ויצאה נגד דרך ניהול החקירה על ידי מח"ש.

 

דוד "כיכבה" בעל כורחה גם בפרשת חיים רמון. מבקר המדינה בדימוס, מיכה לינדנשטראוס, קבע בחוות דעת מיוחדת שהגיש לראש הממשלה בנימין נתניהו ביוני 2010 כי היו "רשלנות ממשית" ו"כשל אישי" בהתנהלותן של דוד ושל התובעת במשפט רמון, עו"ד אריאלה סגל-אנטלר; כמו גם של מפקדת יאח"ה דאז, תת-ניצב מירי גולן; וראש צוות החקירה המשטרתי דאז, סגן ניצב ערן קמין. שתי הראשונות עתרו לבג"ץ נגד המבקר, אך נדחו. לינדנשטראוס קבע כי "הפרקליטות לא עיינו בכל חומר החקירה, לרבות החומר המודיעיני, לפני הגשת כתב האישום ולפני תחילת המשפט".

 

כעבור כשלושה חודשים, סיימה דוד כמתוכנן את תפקידה בפרקליטות לאחר שמונה שנים.

 

במקביל, נחקרו היום שלוש עורכות דין נוספות ובכיר בענף הרפואה, כולם בחשד לשיבוש מהלכי משפט. שי ברס, שנעצר עד היום, שוחרר למעצר בית עד יום שישי.