"כל חיי פעלתי למען הציבור". ראש הממשלה לשעבר אולמרט, רויטרס

אולמרט בביהמ"ש: "מקבל את ההכרעה, יש מקום להתחשב בתרומתי"

ראש הממשלה לשעבר נשא דברים בדיון שלב הטיעונים לעונש בפרשת טלנסקי, וביקש משופטי ביהמ"ש המחוזי בירושלים להתחשב בתרומתו למדינה כשהם קובעים את גזר דינו. בנוגע לימים העוברים עליו ועל משפחתו אמר אולמרט: "זו עננה שחורה שאינה נותנת מנוח – לא ביום ולא בלילה"

מבקש הקלות בעונש. ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, נשא דברים היום (שלישי) במהלך דיון שלב הטיעונים לעונש במסגרת תיק טלנסקי, בו הוא הורשע. במהלך דבריו הוא ביקש משופטי בית המשפט המחוזי בירושלים כי פועלו עבור מדינת ישראל יישקל על ידם כשיקבעו את גזר הדין.

 

"אני מכבד את הכרעתכם, אינני מתעלם ואינני מקל ראש בהרשעה זו", אמר אולמרט לשופטים, "אך יש מקום שבית המשפט יתחשב בתרומתי למדינה, לביטחונה ולמצבה הכלכלי".

 

כמו כן, טען ראש הממשלה לשעבר כי הסערה הציבורית והתקשורתית סביבו פגעה בו ובבני משפחתו. "חקירות בלתי פוסקות ליוו את חיי וחיי משפחתי. במשך 25 שנה נסרקו חיי במסרקות ברזל, כל תשלום ונסיעה שלי ושל בני משפחתי נבדקו", אמר אולמרט.

 

"כל זה לווה בפרסומים חסרי תקדים וחסרי גבולות, שכללו הכפשות בלתי נכונות", הוא המשיך, "אין צורך להרחיב כמה קשה לי לעמוד בפניכם ולומר שאני נתון במצב זה. אני בן 70, כל חיי פעלתי למען הציבור בדרכים רבות מאמונה עמוקה שאני עושה משהו נכון, צודק ומועיל".

 

 

"אינני מקל ראש בהרשעה זו". אולמרט וצוות ההגנה שלו בביהמ"ש(רויטרס)

אולמרט הבהיר כי הוא "שמח שאף אחת מהטענות שבכתב האישום" לא התייחסו לשנים בהן היה ראש ממשלה, ואמר: "האנשים שאני פוגש מעידים בפניי ברחוב, בסופר, על השנים שבהם עמדתי כראש ממשלה".

 

לאחר מכן המשיך ראש הממשלה לשעבר לפרט כיצד הוא ומשפחתו נפגעים מההתנהלות בפרשות הקשורות אליו. "הפכתי לשק חבטות שכל המכה בו יוצר זוכה לאהדה ותמיכה. בשנים אלו הייתי צריך לגייס כוחות כדי להתגונן ולדאוג לאשתי וילדיי", טען אולמרט.

 

"מה אומרים לנכד שילדים בכיתה אומרים על סבו דברים והוא חש פגוע וחסר אונים?", המשיך ראש הממשלה לשעבר, "כיצד מסבירים לנכדה שמורים חסרי רגישות עולבים בה בגלל מה שראו בחדשות?".

 

"ניסיתי לשמור כל השנים על חזות של קורת רוח, אך המצוקה הזו שמעיבה על חיי זה לא כאב שתרופת פלא מעלימה אותו", הוא הבהיר, "זו עננה שחורה שאיננה נותנת מנוח - לא ביום ולא בלילה. מה עוד אפשר לומר כששמחת החיים נעלמת ולפתע אתה סופר את החיים שנשארו, את תמונות העתיד והימים שהיו הולכים ומתערפלים?".