שביל הגישה החסום ל"מרכז החסד" בשדרות. "נשב על כוס קפה ומצה", חדשות 10

מספר מבקשי סיוע במזון לפסח הוכפל בתוך עשור: "קטסטרופה ברמה לאומית"

יומיים לפני ערב פסח, השתרכו תורים ארוכים במרכזי חלוקת המזון של ארגגוני הסיוע. חיילים שבאו לקחת חבילה למשפחתם, הורים עובדים שלא מצליחים לסיים את החודש. ובשדרות נחסמה הגישה לבית התמחוי המקומי ומאות חבילות מזון לא יחולקו. העירייה: "שביל הגישה פונה"

  • פורסם ב:
  • 02/04/2015 00:53
  • |
  • עודכן ב:
  • 02/04/2015 00:53
  • |
  • כתבים:
  • מיה איידן

יומיים לפני ערב החג, מאות בתי אב נזקקים בשדרות לא יזכו לקבל השנה חבילות מזון לחג הפסח. דרכי הגישה לבית התמחוי המקומי נחסמו בעבודות הקמה של גני ילדים חדשים ומוצרי המזון שהוזמנו חזרו עם משאיות ההובלה כלעומת שבאו.

 

מרכז החסד פועל בעיר יותר מעשור, מפעיל בית תמחוי ועוסק בחלוקת מזון לנזקקים בכל שבוע. לפני פורים החלו עבודות בנייה בחזית בניין העמותה לשם הקמת גני ילדים. הטרקטוטרים עובדים, אך שביל הגישה למקום נחסם. "פתאום אומרים לי: 'את לא מקבלת כלום יותר כי סגור", סירה דליה. "מה יהיה איתי? אני אשב על כוס קפה ומצה. זה מה שיהיה איתי. את הילדים אני אשלח לאחיות שלי או לאחים שלי - וזהו זה".

 

כשמשאיות הסחורה לא מצליחות להגיע אל המקום, העמותה אינה יכולה להגיש את העזרה. "אנחנו בעצם כרגע לא מספקים 750 מנות מזון שזו תעודת עניות למדינת ישראל, קל וחומר לעיר שלנו", אמרה עו"ד דבי ביטון, פעילה חברתית משדרות. בעירייה מסרו בתגובה ש"עמותת 'מעונות חיה' פעלה בהתאם לחוק והקימה את מעונות היום בגבולות שהוקצו לה. עם זאת, העירייה פנתה לעמותה על מנת שזו תאפשר את שביל הגישה למרכז החסד. העמותה ניאותה לבקשה ופינתה את שביל הגישה".

 

ג' מקבל את חבילת הסיוע.
 

ג' מקבל את חבילת הסיוע. "ככה בכל חג"(חדשות 10)

תור בחלוקת מזון לפסח בעמותת פתחון לב - רוב התרומות מגיעות מהמעד הבינוני והנמוך
 

תור בחלוקת מזון לפסח בעמותת פתחון לב - רוב התרומות מגיעות מהמעד הבינוני והנמוך(חדשות 10)

אך בעוד בשדרות מאות עדיין זקוקים לסיוע, ברחבי הארץ השתרכו גם היום תורים ארוכים במרכזי חלוקת המזון של העמותות השונות. לפי נתוני משרד הרווחה, בעשור האחרון הוכפל מספר בתי האב המבקשים לקבל עזרה מהארגונים הנתמכים על ידי המשרד - מ-250 אלף בתי אב לחצי מיליון כיום.

 

ג', חייל צה"ל, הגיע היום לקחת חבילה למשפחתו: "ככה זה בכל חג - בראש השנה, בסוכות, בפסח. אפילו, לפעמים, גם באמצע השבוע, כשנתקעים בדברים בבית ואין".

 

מירי יהודה, מנהלת סניף "חסדי נעמי" בבת ים, סיפרה ש"בכל שנה יש לנו בערך 10,000 משפחות שבכל חודש אנחנו נותנים להן סיוע. השנה בקמחא דפסחא כבר הגענו ל-20 אלף משפחות שמבקשות. בכל דקה, הטלפון לא מפסיק לצלצל". ניסים ציוני, מנכ"ל עמותת "פתחון לב", ציין ש"בין מקבלי הסיוע שמגיעים אלינו יש עלייה גדולה מאוד של משפחות שגם הבעל וגם האישה עובדים. מה שקורה כאן זו קטסטרופה ברמה לאומית. הגיע הזמן שזה ייפסק".