יחימוביץ': "לא היו צריכים את שולה כדי לקבוע שזו זוהמה מצחינה של הון שלטון"

חברי כנסת מימין ומשמאל הגיבו בלא מעט שמחה לאיד להרשעתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בערעור בתיק טלנסקי. "לא מפתיע שאדם שנשבע בעבר על שלמות ירושלים והארץ, ורצה פתאום לעקור מאות אלפים, התברר כמושחת", כתב ינון מגל. פייגלין דווקא מעדיף שאולמרט לא ייכנס לכלא: "כתם על המדינה"

  • פורסם ב:
  • 30/03/2015 12:36
  • |
  • עודכן ב:
  • 30/03/2015 12:36
  • |
  • כתבים:
  • חדשות nana10

במערכת הפוליטית הגיבו היום בלא מעט שמחה לאיד להכרעת הדין השנייה במשפט טלנסקי, בה הורשע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעבירות של מרמה, הפרת אמונים, וקבלת דבר במרמה.

 

"לא היה צריך את שולה זקן, כדי לקבוע שמאות אלפי שקלים שהועברו במעטפות הם שחיתות חמורה, מעשה פלילי וזוהמה מצחינה של הון שלטון", כתבה ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני, "אהוד אולמרט עצמו, וגם חבורת חנפניו, משרתיו ומאתרגיו, עינו ורדפו את מי שביקש לבדוק את מעשי השחיתות שלו - זליכה, לינדנשטראוס, משה לדור ועוד". יחימוביץ' הוסיפה: "הליכים פליליים הם קשים מנשוא לכל אדם, ודמו של אולמרט לא כחול משל עבריין פשוט. את הקשב לסבל אפשר לחלק קצת גם לנאשמים עניים".

 

חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ אף הוסיפה בסרקזם: "'לא היו מעטפות' זה ה'לא קיימתי יחסי מין עם האישה הזאת' החדש". ומיקי רוזנטל, אף הוא מהמחנה הציוני, כתב: "הצדק נעשה. לולא שינו השופטים את הכרעת הדין של אולמרט היתה לגיטימציה לפוליטיקאים לקבל מאות אלפים ולומר 'לא ידעתי'".

 

> לכתבות נוספות

זקן העידה: "אולמרט כרה לעצמו את הקבר"

אורי מסר לשולה זקן: "אולמרט היה מוכר אותי"

בית המשפט קבע: תיק טלנסקי ייפתח מחדש

 

גם במחנה הימין לא הזילו דמעה לנוכח מאסרו של מי שאחראי בעיניהם להתנתקות, ושיצא למלחמת לבנון השנייה. "לא מפתיע שאדם שנשבע בעבר על שלמות ירושלים והארץ, ורצה פתאום לעקור מאות אלפים מבתיהם, התברר כמושחת שלקח מעטפות עם כסף. וראה שרון", כתב הח"כ הטרי ינון מגל מהבית היהודי.

 

רגב: "נורה אדומה לכולנו"

 

"הרשעתו של אהוד אולמרט היא נורה אדומה לכולנו", כתבה מירי רגב, "אשר מסמנת באופן ברור מה מותר, מה אסור ואיפה עובר הגבול. על נבחרי הציבור לנקוט בזהירות יתרה בכל הקשור לפעילותם. נבחר ציבור בא לשרת את בוחריו, להיות להם פה וקול ולייצג נאמנה את עמדותיהם. כל פעילות שיש בה ספק כי היא אינה עולה בקנה אחד עם האינטרס הציבורי ויתכן שיש בה פגם, יש להימנע מלקיימה. פרשת טלנסקי ללא ספק מצערת, ואני מקווה שתהיה אחרונה במגזר הציבורי ובקרב נבחרי הציבור. יחד עם זאת, חשוב להימנע מהכללות מיותרות".

 

ואילו משה פייגלין, שלא יכהן בכנסת הקרובה, דווקא קיווה כי אולמרט לא יישלח לכלא, למרות העבירות בהן הורשע.

 

"לא היה ובע"ה גם לא יהיה ראש ממשלה שתיעבתי יותר מאולמרט", כתב פייגלין, "הרוגי החינם של לבנון השניה ותמונות 'עמונה', לא משות מזכרוני. ובכל זאת אינני רוצה לראותו נכנס לכלא. ראש ממשלה בכלא זהו אות קלון על מצחה של מדינת ישראל. חילול ה'. יהיו מי שיאמרו - בדיוק להיפך, יראה העולם עד כמה נאור משטרנו. אבל זה לא אמת. מה שיאמר העולם הוא תראו מי מייצג ומנהיג את היהודים. ליבי לא יעלוץ כשאולמרט יכנס לכלא. סדרו לו איזו גלות באי בודד...".