חשש בליכוד מהרחבת הפער בסקרים: כחלון על הכוונת

במפלגת השלטון שוררת אווירה מתוחה במיוחד, לאחר שיותר מסקר אחד הצביע על הגדלת הפער של המחנה הציוני שבוע בלבד לבחירות. בליכוד צפויים לתקוף את כחלון ולהזהיר כי הוא אינו מתכוון להמליץ על נתניהו בפני הנשיא. בינתיים, נתניהו מקיים מסע אינטנסיבי בשטח

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מילא גם היום (שלישי) לו"ז צפוף במיוחד של פגישות עם פעילי שטח של הליכוד, בניסיון לעורר את הקמפיין. ברקע, המחנה הציוני הולך ומגדיל את הפער בסקרים שבוע בלבד לפני הבחירות, כשסקר ערוץ הכנסת מעניק לו 24 מנדטים לעומת 21 של מפלגת השלטון.

 

בליכוד שוררת אווירה מתוחה במיוחד שבוע לפני הבחירות, נוכח המגמות שעולות מכל הסקרים האחרונים. בשבוע שנותר צפויים לבצע שם ניסיון כפול: להזהיר מפני הקמה של ממשלת שמאל בראשות הרצוג מצד אחד, ומתקפה נגד משה כחלון מהצד השני, כשהמסר העיקרי הוא שכחלון עלול שלא להמליץ על נתניהו בפני הנשיא ביום שלאחר הבחירות.

 

בסקר של ערוץ הכנסת, השיבו מצביעיו של כחלון כי הם היו מעדיפים לראות את הרצוג כראש ממשלה, ולא את נתניהו. כזכור, כחלון עצמו אמנם הצהיר כי הוא איש המחנה הלאומי, אך סרב להתחייב כי ימליץ על נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה.

 

בצד השני, מעבר למגמה החיובית שעולה מהסקרים, נראה כי יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג קיבל היום בשורות טובות גם מכיוונו של יאיר לפיד. בהתבטאות חריגה, הצהיר היום יו"ר יש עתיד בראיון לתכנית "עושים סדר" בטלוויזיה החינוכית כי מפלגתו לא התעקשה להוציא אל הפועל סנקציות פליליות נגד סרבני גיוס.

 

אם לפיד ישמור על קו דומה לאחר הבחירות, הרי שהדבר עשוי להסיר מכשול מרכזי עבור הרצוג להקמת קואליציה שתכלול את יש עתיד ביחד עם המפלגות החרדיות ולקרב אותו מאוד להרכבת הממשלה הבאה. בסיעה הגדולה ביותר בכנסת ה-19 מעוניינים למתן את ההתקפות האחרונות מצד המחנה הציוני, שבקמפיינים השונים הכריז כי הצבעה ללפיד תשרת דווקא את נתניהו.