סרטון המתעד לכאורה הוצאתם להורג של 21 שבויים כורדים, צילום מסך -

דיווח: דאע"ש שרף למוות 21 חיילים כורדים בעיראק

בסרטון חדש שהפיק הארגון נראים 21 חיילים הלבושים במדים הכתומים, המזוהים עם שבויי הארגון, ומובלים לכלובים, זהים לכלוב בו הוצא להורג הטייס הירדני אל-קאסאבה. בקטע שלא נראה בסרטון, דווח כי בני הערובה הוצאו להורג בשריפה. המסר לכורדים: "נטשו את עמדותיכם, או שגורלכם יהיה זהה לזה של חבריכם"

ארגון דאע"ש פרסם היום (ראשון) סרטון חדש מתוך מחוז כרכוכ שבעיראק, בו נראים 21 חיילים כורדים (פשמרגה) הכלואים בתוך כלובים, כאשר הם לבושים במדי האסירים הכתומים. מדים, המזוהים עם השבויים הנידונים למוות אצל ארגון הטרור.


בסרטון נראים חמושי דאע"ש כאשר הם מובילים את האסירים ברחבי העיר, לקראת הוצאתם להורג. ההוצאה להורג עצמה דווקא אינה מופיעה בסרטון, אך נטען כי הארגון שרף את בני הערובה למוות.


בסרטון בן תשע הדקות, בו נערך שימוש בשפה הכורדית, ישנן אף כתוביות בערבית המספקות את פרטיו של כל שבוי המוצא להורג. אנשי ארגון הטרור נראים בו בין היתר כאשר הם מראיינים את בני הערובה בתוך הכלובים ואף פונים לצופים, באומרם "נטשו את העמדות שלכם, או שגורלכם יהיה זהה לאלו שנמצאים כאן בכלוב, או מתחת לאדמה".


בתחילת החודש הוצא להורג בשריפה הטייס הירדני מואת' אל-קאסאבה, לאחר משא ומתן ארוך שנועד להביא לשחרורו או להצלת חייו של השבוי היפני קנג'י גוטו, בתמורה לחיי המחבלת הירדנית סאג'דה אלרישאווי. המגעים בין דאע"ש לממשלות ירדן ויפן לא הבשילו, בסיכומו של דבר, ושני בני הערובה הוצאו להורג בנפרד, כאשר מותם תועד על ידי צלמי הארגון.