"אנליסט": כך משווקים לנו "הלוואות לסגירת המינוס" שקוברות אותנו עמוק יותר

יותר ממחצית מהישראלים חיים במינוס - זו כנראה עובדה שלא ממש מפתיעה אתכם. אך אם היה לכם ספק שאתם לא לבד, עכשיו כבר אין. ומה עושים כדי לצאת מהאוברדרפט? גם את זה אתם יודעים כבר, לוקחים הלוואה. רק שככה, נקברים עוד יותר עמוק בחובות. "אנליסט" יצא בסימן חלק מההלוואות שעולות לכם לפעמים יותר מהמינוס עצמו. קוראים לזה - מימון ישיר

בבית הישן בשכונת ג'סי כהן בחולון, יוני - סדרן מוניות שעובד בכל יום מבוקר עד ערב, שואל את עצמו כרגיל איך לשרוד עוד חודש עם המינוס התופח.

 

עם שישה ילדים ושביעי בדרך, יוני לא סתם חלק מהרוב בישראל שנקלע לפעמים לאוברדרפט אלא חי בלופ של משיכות יתר בעשרות אלפי שקלים שעליהן יש מרוויחים גדולים.

 

כן, גם יוני השתכנע בעקבות הפרסומים והצטרף לטרנד המתפתח בענף: אשראי מידי לכיסוי המינוס. רק אחר כך הוא גילה את מה שלא ממהרים שם לספר בתשדירי הטלוויזיה הנוצצים - הריבית על הלוואה לחיסול האוברדרפט, גבוהה לעיתים קרובות בהרבה מהריבית על המינוס עצמו.

 

במנגנון ההלוואות להקטנת האוברדרפט יש קצת כלכלה, וים של פסיכולוגיה: הפחד של כולנו ממשיכות היתר הפך למוצר פיננסי מצליח שמשווקת "מימון ישיר" - קח עכשיו מזומן לחשבון הבנק בריבית שיכולה להתנפח עד 13 אחוז לכל שנה. העניין הוא שכיסוי המינוס, שימו לב, לא תמיד עדיף על החיים איתו.