זה ייגמר בדם: כך הפך מטבח באולם אירועים לשדה קרב בין שני עובדים

שוטף כלים שלא היה מרוצה מהיחס שקיבל מצד הטבח האמון עליו הזמין למטבח חמישה גברתנים, שתקפו את המעסיק באלימות והמשיכו להלום בו, גם כאשר נפל על הרצפה. כאשר קם הטבח לרדוף אחריהם הרים סכין, בה התנפל בסופו של דבר על העובד הזוטר ודקר אותו. כל זאת, לעיני מצלמות האבטחה, בתיעוד מדויק שמהווה את הראיה המרכזית בכתבי האישום נגד שניהם

זה התחיל בתור יום עבודה שגרתי במטבח באחד מאולמות האירועים בירושלים, אבל מהר מאוד הפך לשדה קרב. אלות, מגבים, פחי אשפה וסכין הם רק חלק מהנשקים שנשלפו ונזרקו במהלך העימות בין הטבח לאחד משוטפי הכלים במקום.


הרקע לאירוע הוא סכסוך עבודה בין הטבח, שמופיע בתיעוד בחולצה אדומה, לבין אחד משוטפי הכלים העובדים תחתיו, הלבוש חולצה שחורה. העובד הזוטר לא שבע נחת מהיחס אותו קיבל מצד הטבח, ולכן בעודו במשמרת הזמין למקום חמישה גברים, שתקפו יחד את האחראי עליו.


לאחר שאספו בדרכם כלי מטבח, מגב ופחים, ניגשו התוקפים החסונים אל הטבח והתנפלו עליו במכות, כאשר הם ממשיכים להלום גם כשהוא שרוע על הרצפה, ואינם שועים לניסיונות שאר עובדי המטבח לעצור אותם. כאשר הם מנסים להימלט מהמקום, רודף אחריהם הטבח ובידו סכין, בה הוא מצליח לדקור בסופו של דבר את שוטף הכלים ולפצוע אותו בישבנו.

 

השניים התלוננו זה נגד זה במשטרה, ונגד שניהם הוגשו כתבי אישום. שוטף הכלים מואשם בתקיפה ובחבלה ואילו הטבח מואשם בפציעה באמצעות סכין. נגד התוקפים לא הוגש כתב אישום, משום שלא אותרו מעולם.


בקרוב יצטרך להכריע בית המשפט איזו מבין גרסאות הצדדים לאירוע הוא מקבל, ואולם על פי עורך דינו של הטבח, נדב גדליהו: "ניתן לראות את האופן שבו הוא הותקף בברוטאליות ובאכזריות והתגובה שלו היא של לחץ, טבעית לחלוטין".