פרקליטו של אולמרט: "לכולם ברור ששולה זקן באה לחסל את אהוד"

עורך הדין אייל רוזובסקי, הטוען היום בשם ראש הממשלה לשעבר במסגרת שלב הסיכומים במשפט טלנסקי, תקף חזיתית את מזכירתו של אולמרט לשעבר: "היא בלתי אמינה לחלוטין, לא בחלה בשקרים". על התביעה: "קשה להשתחרר מהרושם שהיא החליטה להרשיע את אולמרט ויהי מה, גם בעבירות שיש עליהן התיישנות"

כשבוע וחצי לאחר שהתביעה הציגה את טיעוניה במסגרת שלב הסיכומים, במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בתיק מוריס טלנסקי, הגיע הבוקר תורה של ההגנה. פרקליטו של אולמרט, עורך הדין אייל רוזובסקי, ניצל את הבמה כדי לתקוף חזיתית את שולה זקן, האמורה להשתחרר ממאסרה בימים הקרובים.

 

"זהו תיק יוצא דופן וחריג", פתח רוזובסקי. "יש חריגות בתחילת התיק ובסופו. קשה להשתחרר מהרושם שהתביעה נחושה להכריע ויהי מה, עד כדי שהם רוצים להרשיע את אולמרט בעבירות מס שכבר התיישנו. קשה להשתחרר מהרושם שהם רוצים להרשיע ויהי מה".

 

על הקלטותיה של שולה זקן, שהביאו לפתיחתו מחדש של הטיק כשנתיים לאחר זיכויו של אולמרט, אמר רוזובסקי: "אנחנו סבורים שהקלטות לא קבילות. הקלטות עדותה של זקן, והיומן של זקן שהתביעה מבקשת שיהיה היום ראייה נגד אולמרט, לא מסירים את הספק שהביא לזיכויו של אולמרט. ההיפך הוא הנכון".

"שיקרה ושיקרה ושיקרה"

עורך הדין של ראש הממשלה לשעבר טען כי כל הכספים ששולה זקן קיבלה מאולמרט היו פוליטיים, והוסיף: "גברת זקן בעיניי בלתי אמינה לחלוטין. ואי אפשר לסמוך על שום דבר שהיא אומרת. היא לא בחלה בשקרים. בכל דבר שקשור לקלטות היא שיקרה. שיקרה בשאלה של מחיקת הקלטות, שיקרה בשאלות המחיקה ועריכת הקלטות, שיקרה בשאלה למה הקליטה. היא שיקרה ושיקרה ושיקרה. אמרה שמעולם לא מחקה. היה ברור, לכל מי שהיה באולם, שזקן באה לחסל את אולמרט".

 

הפרקליט המשיך: "אזכורו של רמי אונגר בדיון נעשה אך ורק לצורכי התקשורת. אין לאונגר שום קשר לפרשת טלנסקי".

 

יש לציין כי אולמרט עצמו לא העיד במשפט החדש, ולא ענה על טענותיה של זקן. בפרקליטות מציינים כי עניין זה עומד לחובתו, וכי אם היו לו תשובות לכך - היה עולה לדוכן העדים.

 

התובע בתיק, עו"ד אורי קורב, אמר במסגרת טיעוניו לפני כשבוע וחצי כי "בסיבוב הראשון, עמד הנאשם בפני בית המשפט ושיקר במצח נחושה", אמר התובע, "כזביו של הנאשם בפני בית המשפט עדיין מהדהדים באוזנינו". היום תקף קורב את דבריו של רוזובסקי: "לא שמענו מההגנה שום התייחסות והסבר לגרסת אולמרט. לאותה התכחשות על 30 אלף הדולרים שהעביר לזקן. אי אפשר להתכחש לזה. לא שמענו מילת הסבר על זה. ההגנה לא נתנה הסבר וחצי הסבר לדברים אלו, אותם אמר הנאשם במשפט. הוא הכחיש שנתן לזקן סכום כזה בסיבוב הראשון".

 

"רוזובסקי דיבר כפרשן וכעד, לא כעורך דין", המשיך רוזובסקי. "ההגנה לא עשתה כלום כדי להתמודד עם הראיות החדשות. ההגנה לא הביאה עדים. התנצחה עם גברת זקן בלי ששואלת אותה על הקלטות והיומנים. לא עימתו אותה עם טכנתה שהכסף הוא כביכול פוליטי".

 

אהוד אולמרט לפני חודש, בבית המשפט העליון
 

אהוד אולמרט לפני חודש, בבית המשפט העליון(חדשות 10)