יו"ר כולנו, משה כחלון, חדשות 10

כחלון: "אבקש את תיק האוצר. רק משם אפשר להשפיע על הפערים ומחירי הדיור"

בראיון לחדשות 10, שישודר הערב במהדורה המרכזית, מסמן ראש מפלגת "כולנו" את היעד כמשרד בו יושב כיום יאיר לפיד. כאשר נשאל על יחסו לעומד בראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הגדיר אותו כחלון כ"לא פרטנר. פרטנר לא הולך ומסית נגדי ופועל נגדי באו"ם ובמוסדות בינלאומיים"

מכוון לאוצר: שר התקשורת לשעבר משה כחלון, שיציג מחר את רשימת מפלגת "כולנו" לבחירות לכנסת ה-20, מתכוון לבקש לעצמו את תיק האוצר במידה ויישב בקואליציה. כך הוא מצהיר בראיון לנדב פרי ורביב דרוקר, שישודר במלואו הערב במהדורה המרכזית של חדשות 10, ב-20:00.

 

"אבקש את משרד האוצר", אומר כחלון בראיון, "רק במשרד הזה - כמובן עם עוד הרחבה של סמכויות - אפשר לטפל במשבר הדיור. שם אפשר לטפל במשבר הדיור, ביוקר המחייה, בפערים החברתיים והכלכליים של מדינת ישראל".

 

כחלון, שעיקר מצעו כפי שסימן עד היום נוגע לצד החברתי והכלכלי ולהורדת יוקר המחייה, נדרש גם לעמדותיו המדיניות, ולאפשרות לנהל משא ומתן עם ההנהגה הפלסטינית הנוכחית. "אחרי שציפי לבני אמרה שהקיפאון המדיני הוא אשמת הרשות הפלסטינית, מי אני שאגיד משהו אחר?", אמר השר לשעבר, "אין פרטנר אמיתי להסדר כרגע. אין שם מנהיג אחראי. אין אף פרטנר בצד השני. כשאנחנו מדברים על פרטנר ובינתיים הוא פועל נגדי באו"ם ובמוסדות בינלאומיים ומסית נגדי, פרטנר זה לא. פרטנר זה שותפות".

מבקש את מנהל מקרקעי ישראל

כחלון צפוי להציג מחר "רשימת ריצ'רץ'", המורכבת מייצוג שווה לגברים ולנשים מהמקום השני ומטה. רשימתו צפויה לכלול את האלוף בדימוס יואב גלנט, העיתונאית האתיופית צגה מלקו (שבינתיים פורסם כי מועמדותה בסכנה, עקב הדרישה לצינון), השגריר לשעבר בוושינגטון מייקל אורן, סגנית ראש עיריית ירושלים רחל עזריה, יושב ראש הוועדה למלחמה בעוני אלי אללוף וסגנית ראש עיריית קרית שמונה, ד"ר יפעת שאשא ביטון.

 

בימים האחרונים סימן לעצמו כחלון יעד בדרך להורדת מחירי הדיור - שליטה על מנהל מקרקעי ישראל. למרות שנושא הדיור עבר בשנים האחרונות למרכז סדר היום, הרי שבמרכז המידע של הכנסת פרסמו לאחרונה כי שוק הנדל"ן במצב גרוע עוד יותר ממה שנראה, וכי כיום זקוק ישראלי ממוצע ל-141 משכורות כדי לרכוש דירה.