פרשת ישראל ביתנו: עד מדינה מסר מידע על שוחד שהגיע לפוליטיקאים

בעקבות המידע, אותו הגדיר בית המשפט "התפתחות דרמטית", הוארך מעצרם של שני חשודים שאמורים היו להשתחרר לביתם. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הגיב לטענות ליברמן: "ההאשמות כלפי המשטרה והפרקליטות הן הבל הבלים". וגם: מה היה חלקו של משה ליאון בפרשה?

פרשת השחיתות בישראל ביתנו ממשיכה להסתעף. בימים האחרונים הגיע למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, עד מדינה שמסר לחוקרים מידע משמעותי בדבר כספי שוחד שהועברו לפוליטיקאים ואנשי ציבור שונים.

 

בעקבות המידע, שהוגדר על ידי בית משפט השלום בראשון לציון "התפתחות דרמטית" בפרשה, הוארך מעצרם של שניים מהחשודים, אף על פי שהם אמורים היו להשתחרר לבתיהם. העד פירט גם בנוגע לאופן העברת הכספים ונראה כי כבר בקרוב צפויות התפתחויות נוספות בחקירה.

 

במקביל, נמשכת גם ההתנצחות הפומבית בין יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, לבין ראשי מערכת אכיפת החוק. היום התבטא לראשונה בנושא גם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שהגדיר את טענותיו של ליברמן בדבר שיקולים פוליטיים העומדים מאחורי החקירה "הבל הבלים".

וינשטיין דיבר בכנס בחיפה של העמותה למשפט ציבורי, שם הוסיף: " שמעתי בימים האחרונים טענות המופנות כלפי המשטרה וכלפי הפרקליטות לפיהן המניעים שעומדים ביסוד החקירה הזו הינם מניעים פוליטיים ורצון להתערב בהליך הדמוקרטי. אין דבר רחוק מן האמת מן הדבר הזה. מערכת אכיפת החוק על כל זרועותיה עיוורת לשיקולים פוליטיים. היא אינה יודעת להבחין בין מפלגה למפלגה. היא אינה יודעת להבחין בין מועמד למועמד".

החשד: משה ליאון גייס תקציבים ושלשל כספים לכיסו

בתוך כך, היום פורסמו החשדות המיוחסים למקורבו של ליברמן והמועמד לראשות עיריית ירושלים בבחירות האחרונות, משה ליאון. מחקירת המשטרה עולה כי ביחד עם הלוביסט ישראל יהושע, ליאון חתם על חוזה עם רשות "נחל ניקוז" של המועצה האזורית תמר, במסגרתו היה עליו להשיג תקציבים לרשות - ובתמורה לשלשל לכיסו רבע מהסכום.

 

עוד לפני שהחקירה הפכה גלויה, המשטרה סיכלה את מימוש החוזה המדובר על מנת למנוע בזבוז של כסף ציבורי. ליאון עצמו הכחיש בכל תוקף את החשדות ומטעם נציגו נמסר: "אין לי שום קשר לחשדות הנבדקים. נשכרתי על ידי המועצה האזורית תמר במטרה לסייע לה על שמירת גבולותיה, זאת במסגרת מאבקה מול מועצות שכנות ולא עסקתי מעולם בגיוס תקציבים בעבור המועצה".