סקר חדשות10: רוב הציבור היהודי תומך בהחלטת ראש עיריית אשקלון

58% מהציבור היהודי סבור שהחלטתו של איתמר שמעוני לאסור על עובדים ערבים-ישראלים לעבוד בשטח גני הילדים באשקלון הייתה נכונה. עוד עולה בסקר שנערך על ידי פאנל פרויקט המדגם שרוב הציבור חש כי ישנה עלייה בגזענות במדינה בעקבות המצב הביטחוני בעת האחרונה. השר אריאל הביע הסכמה עם תוצאות הסקר

מפתיע או צפוי? רוב הציבור היהודי תומך בהחלטת ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני שלא לאפשר לעובדים ערבים-ישראלים לעבור בשטח גני הילדים בעיר, כך עולה מסקר חדשות10 שפורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית.

 

בסקר שנערך על ידי פאנל פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון עולה כי 58% מהציבור היהודי סבור שההחלטה של שמעוני הייתה נכונה. 32% טענו כי הם אינם תומכים בהחלטה ו-10% השיבו כי הם לא יודעים.

 

המשתתפים בסקר נשאלו גם האם הם חשים בעליה בגזענות במדינה בעקבות המצב הביטחוני. 67% השיבו כי הם חשים שיש יותר גזענות לאחרונה, 31% טענו שיש פחות גזענות ו-2% ענו שרמת הגזענות נשארה זהה.

 

תוצאות הסקר מעידות למעשה שגישת הציבור קיצונית יותר מזו של הפוליטיקאים. כמעט כל בכירי הממשלה ואנשי הציבור הבולטים גינו עד כה את החלטתו של ראש העיר. כך עשו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שהזהיר היום את שמעוני כי הצהרותיו אינן חוקיות ועלול לגרום להשלכות חמורות.

 

למעשה, שר השיכון אורי אריאל היה היחיד בצמרת הפוליטית שהביע הסכמה עם ממצאי הסקר, זאת בניגוד לעמדת ראש מפלגתו השר נפתלי בנט, שהתבטא גם הוא נגד ההחלטה.